Weki Meki Üyesi Kim Doyeon Tumblr’da Yasaklandı

Apple’ın güvenlik standartlarını karşılamak için Tumblr, birçok potansiyel olabilecek “tetikleyici” kelimeyi yasaklamaya başladı. Bu kelimeler arasında tanıdık bir isim de var.  Weki Meki hayranları, Doyeon’un tam adı “Kim Doyeon”un sitenin kısa süre önce engellemeye başladığı terimler listesine dahil edildiğini fark ettiler.  

Hayranları Doyeon’un uygulamanın üstesinden gelemeyeceği kadar seksi olduğu ile ilgili şakalar ile Twitter’da bir anda gündem oldular. 

Bazı hayranlar ise bu konunun ciddi olabileceğini düşünüyorlar. Yasağın Weki Meki üyesi Kim Doyeon’un etiketi altındaki yeme bozukluklarını teşvik eden gönderilerin bu yasağın nedeni olabileceğini iddia ettiler.

Weki Meki

Sebep ne olursa olsun, Doyeon’u tetikleyici bir kelime olarak gören Tumblr, bizi oldukça güldürdü. Uygulamanın bu sorunu yakında çözeceği düşünülüyor. “Kim Doyeon” etiketine ulaşamıyor olsakta “Doyeon” etiketi hala erişilebilir durumda.

Doyeon’un Tumblr’dan yasaklı olması pek bir şey değiştirmiyor. Çünkü o muhteşem görünümüyle her seferinde bizi etkilemeyi başarıyor!

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir