Uluslararası Hayranlar Arasında En Popüler 10 K-Drama

K-drama tüm dünyada seviliyor ve izleniyor. Hepimiz bir ya da iki ya da üç… ya da dört.. belkide yüzlerce K-drama izledik. Bu listede ise uluslararası fanların seçtiği en popüler 10 K-Dramayı sizler için bir araya getirdik!

1. Saraydaki Mücevher (Jewel in the Palace) (2003)

Jewel in the Palace, Joseon Hanedanlığı’nın ilk kadın kraliyet doktoru olan Jang Geum’un gerçek hikayesine dayanıyor. Kore kraliyet sarayı mutfağı ve geleneksel tıp da dahil olmak üzere geleneksel Kore kültürünü tasvir etmesi nedeniyle popülerlik kazandı.

Başrollerinde Lee Young Ae, Jin Jin Ee ve Hong Ri Na‘nın yer aldığı Saraydaki Mücevher, Kore dalgasını ateşleyen ilk K-Dramalardan biriydi!

2. Full House (2004)

Bu drama, Song Hye Kyo’nun oynadığı bir kız ile Rain’in canlandırdığı şımarık ve kibirli bir film yıldızını ele alıyor. Full House, beklenmedik bir şekilde birbirlerine aşık olması arasındaki romantizmi konu alıyor.

Bu popüler drama 6 ülke tarafından yeniden yapıldı: Filipinler, Vietnam, Tayland, Kamboçya, Türkiye ve Çin! “Full House”un Türkiye uyarlaması ise “İlişki Durumu Karışık” dizisi idi. (evet ben de öğrendiğimde bir miktar şok yaşadım…)

3. Coffee Prince (2007)

Bu K-drama, çalışanlarından birine (erkek olduğunu düşündüğü ama aslında kadın olan) aşık olan ve onu cinselliğini sorgulamaya iten bir bekar hakkında romantik bir komediyi ele alıyor.

Yoon Eun Hye, birlikte film yaptığı tüm erkek başrol oyuncuları arasından ideal tipinin Gong Yoo olduğunu açıkladı.

4. Boys Over Flowers (2009)

Belkide birçoğumuzun ilk izlediği K-drama olan Boys Over Flowers, Japon shojo manga serisi Hana Yori Dango’ya dayanıyor. Dizi, kendini beğenmiş bir zengin çocuk ve sıradan bir kızın hikayesini ele alıyor.

Boys Over Flowers, daha önce az sayıda düşük bütçeli lise dizilerinde rol almış olan Lee Min Ho’nun kariyerini başlattı.

5. The Secret Garden (2010)

The Secret Garden, fakir bir dublör kadınla ruhlarını değiş tokuş eden zengin bir adam hakkında. Dizi boyunca ikisini de dünyalarının ne kadar farklı olduğunu görüyoruz ve bu diziye eğlence katıyor.

Ha Ji Won ve Hyun Bin, birbirlerinin kişiliklerini ve ruhlarını değiştirdikleri zaman rollerini mükemmel bir şekilde yakaladılar ve bu uyum izlemeyi daha eğlenceli hale getiriyor.

6. The Moon Embracing the Sun (2012)

The Moon Embracing the Sun, Kim Soo Hyun tarafından canlandırılan Kral Lee Hwon ile Han Ga In tarafından canlandırılan Wol adında bir kadın şaman arasındaki aşk hikayesini anlatan tarihi bir dramadır.

Aktör Kim Soo Hyun, drama dizisi için “You are the One” şarkısını seslendirerek şarkı söyleme yeteneğini de bizlere gösterdi!

7. Heirs (2013)

Heirs, Kim Tan (Lee Min Ho tarafından canlandırılıyor) ve Cha Eun Sang (Park Shin Hye tarafından canlandırılıyor) tarafından yönetilen genç, zengin varislerin dostluklarını, rekabetlerini ve aşk hayatlarını anlatıyor. Diğer zengin kolejlilerin yanı sıra, Eun Sang sıradan ve fakir bir geçmişe sahiptir. Kim Tan onunla ilgilenmeye başlayınca işler karışır.

Dizinin kadrosu Lee Min Ho, Kim Woo Bin, Kim Ji Won, Kang Ha Neul, Krystal ve Park Hyung Sik yer alıyor. Resmen yıldızlardan oluşan bir ekip!

8. My Love from the Star (2014)

Kim Soo Hyun tarafından canlandırılan bir uzaylı olan Do Min Joon, Dünya’ya iner. Sevimli uzaylımız Jun Ji Hyun’un canlandırdığı güzel ama ilginç aktris Cheon Song Yi’ye aşık olduğunda işler ilginçleşiyor.

Bu, Jun Ji Hyun’un 14 yıllık bir aradan sonra televizyona dönüşüydü!

9. Pinnochio (2015)

Pinnochio, hayatı ve ailesi medya tarafından yok edilen genç bir çocuk hakkında Park Shin Hye ve Lee Jong Suk’un oynadığı romantik bir drama.

Dizi, Çin’de Youku Tudou’ya bölüm başına 280.000$’a satıldı ve bu, o dönemde bir Kore dizisi için bölüm başına ödenen en yüksek ücret oldu!

10. Healer (2015)

Healer, uzun zamandır unutulmuş bir olayın gerçeğini keşfeden ve onu gerçek ile inanç arasında mücadele etmeye zorlayan bir yayın muhabiri hakkındadır.

Başroller Ji Chang Wook ve Park Min Young arasındaki ekran kimyası o kadar dokunaklıydı ki her yerdeki netizenlerin kalbini fethettiler!

Sizin  favori K-dramanız hangisi? Yorumlara yazmayı unutmayın!

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir