Tasarım Uzmanları 2021’in En İyi 7 K-Pop Albüm Tasarımını Seçti

K-pop ‘Radar’, 12 Kasım’da 2021 için ‘Yılın En Etkileyici K-pop Albüm Tasarımı‘nı yayınladı. Yılın en iyi albüm tasarımları olarak toplam yedi albüm seçildi.

Seçilen En İyi 7 K-Pop Albüm Tasarımı:

1- ONF – City of ONF
2- SHINee – Atlantis
3- Soyeon – Windy
4- NCT Dream – Hot Sauce
5- AKMU – Next Episode
6- Wendy – Like Water
7- Key – Bad Love

K-Pop albüm

Bu çalışma, tasarım uzmanlarına verilen bir anket şeklinde yapılmıştır. Anket, müzik endüstrisinde 2021’de piyasaya sürülen K-pop albüm paketlerini içeriyordu.

ONF’nin ‘City of ONF’ albümü kendi dünya görüşlerini görselleştirdiği için büyük övgü aldı. SHINee’nin ‘Atlantis’i, haritalar ve pusulalar kullanılarak oluşturulan görsel estetiğiyle övüldü. Özellikle, iki grup, albümleri için eksiksiz bir hikaye geliştirdi. Böylece hayranları üzerinde derin bir etki bıraktığı için yüksek not aldı.

SHINee üyesi Key’in ‘Bad Love’ şarkısı, 1980’lerin alt kültür ve çizgi film konseptini mükemmel bir şekilde somutlaştırdı. Soyeon’un ‘Windy’ şarkısı, müzik videosu, albüm paketi ve albüm konsepti dahil olmak üzere albüm tanıtımı boyunca uyumlu bir tasarım kullanılması oldukça eğlenceli bulundu.

NCT Dream’in ‘Hot Sauce’u renkli tasarımlarla peri masalı ve çizgi film benzeri bir konsept kullanarak dikkat çekerken, Red Velvet’ten Wendy taze mavi çiçekler kullanarak sınırlı sayıda güzel bir tasarım yayınladı. Son olarak AKMU’nun ‘Next Episode’u, grubun kimliğini imajına uygun görsel konseptler kullanarak iyi bir şekilde gösterdiği için yüksek puan aldı.

Şu anda müzik endüstrisi, şarkıların akış sonuçlarına daha fazla ağırlık veriyor. Ancak, K-pop albüm satışları COVID19 döneminde tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu fenomenin ortasında, albümü mükemmelleştirmek için estetik tasarımı birleştiren albümler, hayranlardan daha fazla ilgi görüyor.

Sizin en beğendiğiniz albüm tasarımı hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir