STARSHIP Entertainment’ın Diğer Gruplar İçin Nefret İçerikli Haberler Yaptırdığı İddia Ediliyor

Yayınlanan bir makaleye göre K-Pop kız gruplarının çevrimiçi topluluklarda edindiği nefretin, tartışmaların ve genel olumsuzluğun arkasında Starship Entertainment’ın sahibi olan Kakao varmış.

İddialara göre; Kakao, aespa, Lesserafim, NMIXX, NewJeans, ITZY, TWICE ve BLACKPINK gibi gruplar hakkında olumsuz haberler yaptırmak için para ödüyormuş. Ayrıca bu gruplar hakkında yayınlanan makalelerde yer alan kötü niyetli yorumlarda da şirketin parmağı olduğu iddialar arasında. 

Ayrıca, IVE’ın sitelerde Blackpink ve Twice’ın toplamından fazla bahsedilmesinin olması dikkat çekti. Sitelerde sürekli IVE üyesi Wonyoung ile ilgili övgü dolu makaleler yayınlanması da sosyal medyada bu olay ile birlikte gündem oldu. 

Yayınlanan makalede internet forumlarında diğer K-pop kız grupları hakkında nefret yönlendirici başlıklar yer alırken IVE için övgü dolu başlıklar açılmasına da yer verilmiş. 

Tüm bunların yanı sıra Starship Entertainment’ın bünyesinde yer alan Kakao’nun aynı zamanda MelOn ile anlaşmalı olmasından dolayı IVE’ın MelOn üzerinden aldığı verilerin de doğru olmadığı iddialar arasında.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir