Sonamoo üyesi D.ana, Gruptan Ayrılacağını Duyurdu

Geçen yıl, SONAMOO’dan Nahyun ve Sumin, TS Entertainment ile olan sözleşmelerini feshetmek için dava açtılar. İki üye davayı kazandı. Mahkeme nihayetinde Nahyun ve Sumin’in, TS Entertainment’ın sözleşmenin kendilerine düşen kısmını yerine getirmemesi nedeniyle TS Entertainment ile olan özel sözleşmelerini sona erdirmek için bireysel haklara sahip olduklarını açıkladı.

Geçen yıl sadece beş üyeyle son geri dönüşlerini yapan SONAMOO, üyeleri Euijin, Newsun ve Minjae’nin bu yıl gruptan ayrılacağını duyurdu. 3 Eylül tarihli haberlere göre, 3 SONAMOO üyesi, TS Entertainment ile olan özel sözleşmelerini beklenenden daha erken bitirmek için harekete geçti. Sözleşmeleri başlangıçta 2021’in sonunda sona erecek olmasına rağmen, hem plak şirketi hem de üyeler sözleşmelerini o zamandan önce bitirmeye karar verdiler.

14 Eylül’de üye D.ana, gruptan ayrıldığını resmi olarak açıklayan altıncı üye oldu. Grubun resmi Instagram hesabından hayranları için şu yazıyı paylaştı;

“Merhaba. Bu SONAMOO’dan D.ana. SONAMOO’da olan herkese SONAMOO’nun D.ana’sı olarak son vedamı etmek istiyorum. SONAMOO ile olan tüm aktiviteleri 2021 Eylül itibariyle durdurmaya geldim. Üzgünüm Uzun süredir bizi bekleyen ve destekleyenlere güzel bir haber veremedim.

Stajyerlik günlerimden çıkışımdan sonra bile endişe ve korku ile doluydum. Ancak, birçok insanın yardımıyla ve SolBangOol’un desteğiyle, mutlu bir şekilde tanıtım yapabildim. Herkesin eksik benliğime gösterdiği ilgi ve destek, büyümemin katalizörü oldu. Bana verilen ezici sevgiyi geri ödeyemediğim için üzgünüm. SONAMOO’ya veda etmem gerektiğini düşünmek beni daha çok üzüyor ve anılarda çeşitli duyguların emildiğini hissediyorum. Tüm değerli anları kalbime işleyeceğim ve her zaman hatırlayacağım.

Şu anda çeşitli şeylerle ilgileniyorum ve gelecekteki çalışmalara hazırlanıyorum. Biliyorum utanmazım ama umarım yeni yolculuğumda da yanımda olursunuz. Bu değerli zamanlarda SONAMOO ile birlikte olan ve SONAMOO’dan D.ana’yı seven herkese gerçekten teşekkür ediyorum. Gelecekte iyi haberler vermek için geri döneceğim.”

 

kaynak: allkpop

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir