SHINee Üyesi Taemin Depresyon Nedeniyle Askerliğini Kamu Hizmeti Çalışanı Olarak Tamamlayacak

SM Entertainment 14 Ocak’ta yaptığı açıklamada, SHINee üyesi Taemin’in kötüleşen depresyon ve panik bozukluğu nedeniyle askeri bandodan kamu hizmetine transfer edildiğini açıkladı. Yani Taemin, bugünden itibaren zorunlu askerlik hizmetinin geri kalanını bir kamu hizmeti çalışanı olarak yapacak

Ajansın tam açıklaması şu şekilde:

“Burası SM Entertainment.
14 Ocak 2022 itibariyle Taemin Milli Savunma Bakanlığı’nın askeri bandosundan kamu hizmeti bölümüne transfer edildi.

Taemin’in askere gitmeden önce yaşadığı depresyon ve anksiyete belirtileri nedeniyle, hizmetini yerine getirirken bile tedavi ve terapi almaya devam etti. Ancak yakın zamanda semptomlarının kötüleşmesi nedeniyle askerlik hayatını ve tedavisini aynı anda sürdürmesinin imkansız hale geldiği ordu tarafından tespit edilerek ek hizmete sevk edildi.

Bu nedenle Taemin, askerlik görevini bir kamu hizmeti çalışanı olarak yerine getirmeyi planlıyor.

Bu ani haberle sizi endişelendirdiğimiz için özür dileriz. Taemin’in tedavisine odaklanmaya devam edeceğiz. Ve stabil hale gelmesine yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Teşekkürler.”

SM Entertainment’in bu açıklamasının ardından Taemin’in bir canlı yayında söyledikleri gün yüzüne çıktı. SHINee üyesi Taemin’in geçen yılın Nisan ayındaki bir canlı yayın sırasındaki açıklamaları hayranları tarafından tekrar gündeme getirildi. Askere gitmeden önce gerçekleşen canlı yayında, Yalnız olduğumda ve zor zamanlarımda her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim. Sanırım bu iş bana çok yakışıyor. Ben çok sevilmek isteyen bir insanım.

Hayranları canlı yayın sırasında Taemin’in gözyaşlarını tutuyormuş gibi göründüğünü söylediler. Taemin, daha sonra şunları söyledi; “Sana güç verdim mi? Bu üzücü bir şey değil, ama neden üzülüyorum? Gelecek için endişeleniyorum, korkuyorum ve endişeliyim. Geriye baktığımda mutluyum. Geriye baktığımda yalnızım. Sanırım birçok şey oldu.”

Umarım en yakın zamanda iyileşir ve mutlu olursun. Hepimiz seni çok seviyoruz!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir