Samuel Kim, Brave Entertainment’a Açtığı Davayı Kazandı

Samuel Kim, şirketi Brave Entertainment’a karşı sözleşmesinin iptal edilmesine yönelik bir dava açmıştı. 17 Kasım’da Seul Merkez Bölge Mahkemesi, Samuel’in Brave Entertainment ile olan sözleşmesini feshetme kararı aldı. Ayrıca şirketin kendisine karşı açtığı 1 milyar Won (845,616,50 USD) tutarındaki tazminat davasını reddetti. Hakim, “Davacı ile davalı arasında 9 Haziran 2014 tarihinde imzalanan sözleşmenin geçerli olmadığını teyit ediyoruz ve davalı tarafından açılan karşı dava talebini reddediyoruz” dedi.

Kararın ardından Samuel, “Geçtiğimiz 3 uzun yıl boyunca hukuk mücadelesi nedeniyle hiçbir şey yapamadım ve davayı kazandığım için çok mutluyum. Gerçeği söyledim ve gerçek ortaya çıktı. Beni bekleyen, beni destekleyen ve bana sempati duyan hayranlarıma ve tanıdıklarıma minnettarım. Baştan sona geri döneceğim ve beni iyi yapımlarla ve harika bir formda destekleyenlere borcumu ödeyeceğim” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Samuel K (@its_kimsamuel)’in paylaştığı bir gönderi

Samuel Kim, davanın sonuçlanmasının ardından Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu.

“Teşekkür ederim Garnet. Benim için dua ettiğin, bana inandığın ve bu bekleyiş sırasında beni beklediğin için. Bunu kelimelerle ifade edemem… Gökler benim tarafımı tuttu. Teşekkürler, hepinize.”

Samuel, 2015 yılında Brave Entertainment altında iki üyesi bulunan 1PUNCH’un bir parçası olarak çıkış yaptı. İki yıl sonra, Mnet’in “Produce 101 Season 2” programında yer alarak kendisine bir isim yaptı ve o zamandan beri solo sanatçı olarak devam etti. 2019’da Samuel, ajansla olan sözleşmesini başarısız bir şekilde feshetme girişiminde buludu. Daha sonra Brave Entertainment’a karşı yasal bir şikayette bulundu ve güven ihlaline yol açan belirli sorunları detaylandırdı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir