“Rolling Stone” Röportajlarından Öğrendiğimiz 10 Yeni BTS Gerçeği

Rolling Stone “The Future of Music Issue” için olan röportajlarında BTS, müziklerinden, gelecek hedeflerinden ve çok daha fazlasından bahsetti. İşte grup olarak ve bireysel olarak BTS hakkında öğrendiğimiz 10 yeni şey!

1. BTS’in gizli üyesinin arkasındaki hikaye

V, BTS’nin çıkışından 11 gün öncesine kadar halka açıklanmayan gizli bir üyesi olan BTS’in “gizli silahıydı”. Bang Si Hyuk, Rolling Stone’a rol için neden V’yi seçtiğini söyledi.

“BTS adlı ekibin nihayet tamamlandığını duyurmak için ivmeye ihtiyacımız vardı. V görünüş ve kişilik açısından harika bir cazibeye sahipti, bu yüzden en son ortaya çıktığında bunun etkili olacağını düşündüm. Takımın genel imajını oluşturmanın yanı sıra her üye hakkında bir izlenim bırakmada etkili bir stratejiydi.”
— Bang Si Hyuk

2. V geçmiş rolü hakkında şimdi nasıl hissediyor?

Gizli üye olmak V için kolay değildi. BTS’in, hayranlar için video kayıtlarını kaydetme gibi çıkış öncesi etkinliklerinin dışında bırakılması onu üzdü. V’ye şimdi nasıl hissettiği sorulduğunda, o zamanlar hakkında şaka yapabiliyordu.

Şimdi buna kesinlikle gülebilirim. Şirketimizin patronu olan CEO’muzun etrafından dolaşabildiğim ve onu kelepçelerinden biraz sallayabildiğim sürece. Ama evet, buna gülebilirim.”
— V

3. Suga’nın BTS, ARMY ve flört hakkındaki düşünceleri

Hayranlarının BTS’in romantik ilişkiler içinde olmasına nasıl tepki verebileceğini düşündüğü sorulduğunda Suga, ARMY‘nin bir varlık değil, kendi duyguları olan bir grup birey olduğuna dikkat çekti.

“Bu soruyu anlamakta zorlanıyorum. ARMY, çok çeşitli bir gruptur. Bu varsayımsal durumda, bazıları kabul edebilir, bazıları kabul etmeyebilir. İster flört ister başka bir şey olsun, hepsi bireydir ve her şeyi farklı şekilde anlayacaklardır.”
— Suga

4. Jin, ertelenen askerlik hizmeti hakkında ne düşünüyor?

Yeni “BTS Yasası” uyarınca, yerel ve küresel kültürel katkılarından dolayı devlet madalyası almış erkek idoller, 30 yaşına kadar erteleme başvurusunda bulunabilirler. Bu, Jin’in 2022’ye kadar askere gitmesi gerekmeyeceği anlamına geliyor.

“Sanırım ülke bana ‘Bunu iyi yapıyorsun ve sana biraz daha zaman vereceğiz’ dedi. Bu yüzden, elimden geldiğince çok çalışmaya çalışacağımı ve çağrılana kadar elimden gelenin en iyisini yapacağımı hissediyorum. “

5. BTS’in “Most Beautiful Moment in Life” döneminde karşılaştığı mücadeleler

RM, 2015’te başlayan bu dönemin her zaman güzel olmadığını açıkladı. Zorlu bir değişim ve dönüşüm dönemiydi.

“Most Beautiful Moment in Life ismine rağmen aslında benim ve bizim için çok çalkantılı bir dönemdi. Bu erken aşamalarda 2 Cool 4 Skool’da sahip olduğumuz sert imaj vardı, bir çeşit sertliğin ve bu endişenin abartılı bir ifadesi.”

“Sonra biraz yavaşladık ve hayallerden başka hiçbir şeye sahip olmayan gençlerin duygularını ifade etmeye çalıştık. Daha dürüst bir ifadeydi ve birçok insanda nasıl yankı uyandırdığına şahit olduk.”
— RM

6. Ariana Grande’yi konserde gören Jungkook’un tepkisi

Hangi sanatçıların ona ilham verdiği sorulduğunda Jungkook, Ariana Grande adını verdi. Onun performansını bizzat izledikten sonra ilham aldı.

“Sahnedeki varlığından gerçekten etkilendim. O çok küçük bir insandı ve şarkı söylemesinin hacmi ve yapabildiği şeyler gerçekten etkileyiciydi. Taklit etmek ve ondan öğrenmek istediğim bir şey gibi görünüyordu. Bana gelişmeye ve büyümeye devam etme isteği uyandırdı.”
—Jungkook

7. Jimin her zaman dans etmede iyi olduğunu düşünmüyordu.

Jimin, K-Pop’un en tanınmış, üst düzey dansçılarından biri haline geldi. Ancak kendi yeteneğini görmediği bir zaman vardı. Jimin ilk başta dans etmekte iyi olduğunu düşünmüyordu ama bundan hoşlandığını biliyordu.

“Her şeyden önce, dans etmede iyi olduğumu hiç düşünmemiştim. Ama gençken dans etmeyi sevmeye başladım. Arkadaşlarım okul sonrası bir aktivite olarak dans etmeyi öğrenmemizi önerdiler. Daha fazlasını yaptıkça daha çok sevmeye ve daha çok ders almaya başladım. Ve dans etmeyi öğrenmeye devam ederken, dans ederken stres yaşamadığımı fark ettim.”

“Başka şeyler hakkında düşünmek zorunda olmadığım, farklı bir dünyaya gidebileceğim kendi alanımdı. Kendimi gerçekten içine çekebileceğim bir şeydi. Bu beni gerçekten özgür hissettirdi, beni gerçekten mutlu etti. Ve sonra çıkış yaptıktan sonra ve hala o hislere ve o duygulara sahibim, dans etmek en iyi cevap.”
— Jimin

8. J-Hope’un ikinci mixtape listesi için planları

Hayranlar, J-Hope’un Hope World serisinin devamı için yıllardır bekliyorlar ama görünen o ki bekleyiş henüz bitmedi! J-Hope, bir sonraki mixtape’inin ilkinden daha olgun olacağını açıkladı.

“Şu anda hedef ilham almak ve iyi müzik yapmak. Henüz hiçbir şeye karar verilmedi, bu yüzden müzik üzerinde çalışmaya devam edeceğim. Müzik tarzımın çok fazla değişmeyeceğini düşünüyorum ama daha olgun olacağını düşünüyorum. İkinci mixtape listede gerçekten anlatmak istediğim hikayeleri içermeye çalışacağım.”
— J-Hope

9. V’nin gelecekteki oyunculuk planları

V, Hwarang: The Poet Warrior Youth‘taki ilk çıkışından bu yana oyunculuk yapmadı, ancak oyunculuğu sonsuza dek bırakmadı.

“30 yaşıma bastıktan sonra düşündüğüm bir şey.”
— V

10. BTS’nin perde arkası tarzı nasıl değişti?

Başlangıçta, BTS’nin stil seçimleri, ajanslarının küçük bütçesi ve şiddetli hip hop konseptiyle sınırlıydı. Jungkook, Rolling Stone’a bugünlerde daha fazla özgürlüğe sahip olduklarını ve şimdi konseptlerine karar vermek için toplantılar yaptığını söyledi.


“İlk çıkış yaptığımızda, göz kalemi ve eşyalarımızla, koyu renkli kıyafetlerle, sert görünen kıyafetlerle bir tür şiddetli makyaj yaptık. O zamanlar şirketimiz nispeten küçüktü ve kıyafetlere çok fazla bütçe ayıramıyorduk.”

“Ama şimdi çok zaman ayırıyoruz ve şarkılarla ve albümle uyumlu olacak kıyafetleri ve stili seçmek için çok sayıda toplantı yapıyoruz. Bu yüzden görsel yönün gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Şarkı, dans – her yön gerçekten önemli”
— Jungkook

Bu röportajda en çok şaşırdığınız hangisiydi? Yorumlara yazmayı unutmayınn!!
Kaynak: Koreboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir