Performanslarında İşaret Dili İçeren 8 K-Pop Şarkısı

Müzik, dil engelini aşan bir iletişim biçimidir ve K-pop bu noktayı defalarca kanıtlamıştır. Birçok kişi tarafından bilinen ve sevilen dünya çapında bir tür haline gelmiştir. Ve dünya çapında çok sayıda hayranla birlikte çok çeşitli K-pop deneyimleri de var!

Hayranlarıyla bağlantı kurmak için bazı sanatçılar dans performanslarının bir parçası olarak şarkı sözlerinin bir kısmını işaret dilinde seslendirdiler. İşte performanslarına işaret dilini dahil eden 8 K-pop şarkısı.

1. Weki Meki – “Butterfly”


2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları kutlamalarında Weki Meki, bu büyüleyici marşla katılımcılara güzel bir destek ve cesaret mesajı gönderdi. Ve en iyi kısmı koreografileri tamamen işaret dilindeki sözlerinden oluşuyordu. Evrensel bir mesajla hayranlarına ulaştılar!

2. LABOUM – “Heal Song”

 

Rahatlatıcı bir şarkı arıyorsanız, LABOUM tam size göre. Şarkı sözleri, dinleyicilere devam etmeleri için güç vermekle kalmıyor benzer şekilde günlük yaşamlarında iyi bir iş çıkardıkları konusunda onlara güven veriyor. 

3. BTOB – “Missing You”


“Missing You”nun koreografisine işaret dilini dahil etmek BTOB’un fikriydi ve koreografları buna mecbur kaldı. “Seni özlerken bir yıl geçti” sözlerinin işaretleri dans rutininde kullanılmış ve şarkının başlığında daha çok bir dans hareketi gibi görünmesi için bir ince ayar yapılmış. Grup, şarkının bir yorumunda hayranlarından biriyle bile işbirliği yaptı.

4. BOL4 – “First Love”

 

Tamamen işaret diliyle yazılmış bir başka şarkı ise BOL4’ün “First Love”ı. Bu tatlı ve masum şarkı, dinleyicilerinin ilk aşklarını ve geçmişten canlanan anıların bir parçası olan tüm küçük ayrıntıları hatırlamaları için geri götürüyor. Bu canlı performans sırasında işaret dili eklemek, hayranları müziğe yaklaştırmak için hoş bir dokunuş olmuş.

5. Red Velvet – “Red Flavor”

 

Bu güzel şarkıyı tanıtıma ihtiyacı yok. Ancak herhangi bir ayrıntıyı kaçırmış olmanız ihtimaline karşı kısa bir özet geçelim. Örneğin, ekranın sol alt köşesinde, haberlerde görüldüğü gibi her üyenin röportaj kısmı için işaret dili de eklenmiş. Bu ekleme, Red Velvet’in duyma konusunda zorluk yaşayan hayranlarına bir selam olarak iletildi.

6. BTS – “Permission To Dance”

 

BTS’in son geri dönüşü, “Permission To Dance”in koreografisine işaret dilinin kısa süreliğine dahil edilmesi sayesinde büyük ilgi gördü. Şarkı tüm dünyayı dans etmeye davet ettiğinden ve tüm endişeleri geride bıraktığından, önemli dans hareketlerini uluslararası işaret dilini eklemek çok tatlı bir detay olmuş.

7. CL – “I Quit”

 

2019’da piyasaya sürülen şarkılarından birinde CL kendini yüksek sesle ve net bir şekilde ifade etti. Müzik videosunda şarkı sözlerinin dansçılar tarafından işaret diliyle anlatılması muhteşem bir detay olmuş!

8. SEVENTEEN – “Thanks”

 

Bir sanatçının hayranlarına teşekkür etmesinin en iyi yolu ne olabilir? Bize göre, her dili kapsayan işaret dili bunun için en iyi yol!  SEVENTEEN’in koreografisinde “teşekkür ederim” işaretinin görünümü inceliklidir bu nedenle üyelerin şarkının başlığını tekrar tekrar hararetle söylediği kısma yeterince odaklanırsanız bunu kesinlikle fark edebilirsiniz.

Sizin bildiğiniz işaret dili içeren K-Pop müzik videoları varsa yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayınn!

kaynak: soompi

16 Ocak 2022

Netizen Nedir?

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir