OMEGA X, Şirket CEO’su tarafından Şiddet Mi Görüyor? Tüm Detaylarıyla

22 Ekim’de OMEGA X’in  dünya turlarının son şehri Los Angeles’ta bir konser verdi. Bir hayran Twitter’da konser sonunda şahit olduğu bir olayı Twitter’da paylaştı.

Hayran konser sonunda dışarıda yemek teslimatı beklerken Spire Entertainment’in CEO’sunun OMEGA X üyelerine vurduğunu ve sözlü tacizde bulunduğunu paylaştı. Hayran, “Ellerim çok titriyordu, ne yapacağımı bilemedim. Üyelere önümde vurdu ama hiçbir şey yapamadım” yazdı.

Hayran ayrıca, OMEGA X’in ajansının CEO’sunun gruba bağırdığını ve üyelere vurduğunun bir ses kaydını da paylaştı. CEO’sunun ses kaydının yayılmasının ardından 23 Ekim’de OMEGA X’in ajansı SPIRE Entertainment, “Gerçekleri kontrol ettikten sonra bir açıklama yapacağız” açıklamasını yaptı.

Daha sonra OMEGA X’in şirketi Spire Entertainment, şirketin CEO’sunun üyeleri taciz ettiği yönündeki iddialarla ilgili bir açıklama paylaştı;

“Merhaba, bu OMEGA X’in şirketi Spire Entertainment.

Her şeyden önce, rahatsız edici haberler nedeniyle endişeye neden olduğumuz için özür dileriz.

OMEGA X, Los Angeles’ta ilk dünya turu ‘CONNECT: Don’t Give Up’ı tamamladı. İnternette dolaşan tartışmalı konuşma, bir ay süren turun sonundaki kutlama yemeğinin ardından yaşandı.

O sırada, OMEGA X üyeleri ve plak şirketi, turu tartışıyor ve gözden geçiriyordu. Daha sonra daha iyi yapılabilecek şeyler paylaşılırken durum kızıştı. Yemekten sonra tartışma devam etti ve şimdi üyeler ve plak şirketi tüm yanlış anlamaları çözdü ve birbirimize saygı duyarak ilerlemeye karar verdik.

Turun geçen ayı, dünyanın diğer ucundan OMEGA X’i destekleyen hayranlarla buluşmak ve iletişim kurmak için en anlamlı zamandı. Hayranlara verdiğimiz sözü tutmak için hep birlikte çalışmamıza rağmen sonunda en iyi yanımızı sunamadığımız için özür dileriz.

OMEGA X’i destekleyen hayranlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Grubun adı, ‘Hayranlarla ilk buluşmamızdan hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz son ana kadar, çeşitli değerleri birlikte yerine getireceğiz’ mesajını yansıttığından, şirket OMEGA X ve hayranların birlikte yarattığı değerleri koruyacak.

Bir kez daha içtenlikle özür dileriz.”

Şirketin açıklamasından sonra SBS News, OMEGA X üyelerinin CEO Kang tarafından saldırıya uğradığı ve taciz edildiği yönünde bir haber yaptı ve video paylaştı. 

Videoda Ceo Kang, OMEGA X üyelerine, “Neden sizin gibi XX’lerin insanlar tarafından sevilmeyi hak ettiğini düşünüyorsunuz? Sevilmenin ne demek olduğunu bilmeyen XX’ler sevilir. XXing’in seni nasıl hesapladığını biliyorum.” diyor.

Daha sonra Kang, panik atak geçiren Jaehan’a bağırdı ve “Kalk. Her gün böyle hastalanırsanız, idol olmayı bırakın” dedi.

CEO Kang panik atak geçiren Jaehan’ı zorla kaldırmaya çalışırken şunları söyledi; “Kaç kez düştüğümü biliyorum. Ölümüne acıyor. Ölümüne acıtsa bile bütün gece çalıştım… Kaç kez tökezlediğimi biliyorum. O kadar hastaydım ki ölebilirdim. Hasta olsam da, bütün gece çalıştım.”

CEO Kang hakaretlere ve küfürlere otele gelene kadar devam etmiş.

Taedong, Jaehan’ı hareket ettirmeye çalıştığında Kang bağırmış, “Bunu bana hepiniz yaptınız. Bu kadar zor zamanlar geçirirken benimle ilgilendiniz mi… O bayılmanın eşiğinde” diyerek Jaehan’ı savunmuş.

Kang, “Ben de daha önce bayılmıştım” diyerek Jaehan’ın yakasını çekerek onu yere düşürmüş. Videoda Jaehan’ın ayağa kalkarken ağladığı görülüyor.

Ayraca SBS, istismar iddiaları için Kang ile temasa geçmiş ve Kang iddiaları reddetmiş.

“Üyelere asla bağırmadım ve onlara saldırmadım. Hem Jaehan hem de ben çöktük. Gerçekten üzgündüm, bu yüzden sordum, ‘Siz çocuklar beni korudunuz mu? Bu kadar zor zamanlar geçirirken beni korudunuz mu? Ben çok yorgundum çünkü bütün gece ayaktaydım. Birkaç gündür burnum kanıyordu ama üyeler beni gerektiği gibi rahatlatamadıkları için hayal kırıklığın uğradım.”

OMEGA X'in şirket CEO'su tarafından şiddet gördüğü videoları gündem oldu. Konu ile ilgili tüm detayları sizler için bir araya getirdik!

Tüm bu yaşanılan olaydan sonra OMEGA X üyeleri kişisel fonlarını kullanarak ve ailelerinin de yardımıyla Kore için uçak bileti aldılar. Şimdi üyeler sağ salim Güney Kore’ye ulaştı!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir