Netizenler, Huening Bahiyyih’in Kep1er’in V Live’ındaki Davranışını Tartıştı

4 Kasım’da çaylak kız grubu Kep1er  ilk V Live’larını gerçekleştirdi ve hayranlarıyla konuşma fırsatı buldu.

Ancak, kız grubunun V Live yayını kısa süre önce çevrimiçi bir toplulukta hararetli bir tartışmayı tetikledi . Bir netizen, Ah, Huening Bahiyyih kalbimi gerçekten incitiyor başlıklı bir çevrimiçi topluluk gönderisi oluşturdu.

V Live sırasında, hayranların yorum bölümünü okuyabilmesi için Kep1er üyelerine iki tablet verildi. Diğer üyeler tablete toplanırken, Huening Bahiyyih’in tabletleri göremediği için kenarda kaldığı fark edildi. Gönderiyi oluşturan netizen, diğer üyelerin Huening Bahiyyih’i dışladığını ima etti ve Aman Tanrım , bunu neden küçük bir çocuğa yapıyorlar?” yazdı.

Ancak, durum hakkında farklı düşünen bazı netizenler vardı. Bir netizen, “Huening Bahiyyih’i diğer üyeler tarafından dışlanmış gibi göstermemelisin. Tavrı böyle olmamalı, değil mi? Tüm yayın boyunca çok pasifti ve üyeler yorumları okurken en yaşlı ve en deneyimli olan Yujin bile proaktif olarak katıldı ve yorumları okumak için çaba sarf etti ama o sadece oturdu. Zorbalığa uğradığını söyleme, o zaman diğer üyeler kötü yorumlar alır. Huening’i zorbalık kurbanı gibi göstermeyi bırak. Bence mesele şu ki Huening öylece köşede pasif kalıyor” dedi.

Diğer netizenler de düşüncelerini dile getirmek için için çevrimiçi toplulukta yorum yaptı;

Bence kızlar henüz alışmadıkları için birbirlerine karşı hala garip oldukları bir noktadalar. Hayranları onun zorbalık kurbanı olduğunu söylüyor diye Bahiyyih’in aniden kendine güveneceğini düşünmüyorum. Ayrıca üyeler, Bahiyyih’in ne kadar güzel olduğunu ve yayın boyunca onunla ilgilendiklerini söyleyen çok sayıda yorum okudu.” 

“O dimdik oturuyordu ve yorumlara dikkat etmiyordu. Yujin onu çağırdığında bile, kısaca baktı ve dimdik oturmaya geri döndü,”

 “Demek istediğim o kadar çok yorum aldı ki hayranlarının oylara hile karıştırdığını, böylece grubun bir parçası olabildiğini söylediler. Bu yüzden güven kazanacağını mı düşünüyorsun? sadece ilk V Live’da mı? Ben onun yerinde olsam ben de hareketlerime dikkat ederdim ve biraz moralim bozulurdu. Ve şimdi insanlar onun tutum sorunları olduğunu söylüyor. Lütfen…”

V Live yayınını aşağıdan izleyebilirsiniz:

kaynak: allkpop

 

16 Ocak 2022

Netizen Nedir?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir