Melon’un Listesine Göre Şimdiye Kadarki En İyi 20 K-Pop Sanatçısı

Son zamanlarda, Melon tüm zamanların en iyi 100 K-Pop şarkısının bir listesini yayınladı. 35 müzik eleştirmeni ve endüstri uzmanından kişisel tercihlerini belirtmelerini istediler, ardından tüm yanıtları topladıktan sonra nihai listeyi derlediler.

YouTube kanalı The Seoul Shinmun’a göre, listede bazı yanlışlıklar vardı.  The Seoul Shinmun’a göre “Bir şarkı için görüşler ne kadar bölünmüşse, genel sıralamasında o kadar yanlışlık olur”du. Bu yanlışlığı telafi etmek için Melon’un listesindeki şarkılarının puanlarına göre sanatçıları sıralayan bir çizelge hazırladılar.

İşte Listeye Göre Şimdiye Kadarki En İyi 20 K-Pop Sanatçısı;

20. KARA

Uzmanlardan en fazla desteği “Mister” almasına rağmen “STEP” ve “Lupin” de çok sevildi.

 

19. PSY

Beklendiği gibi PSY’nin “Gangnam Style”ı ezici bir oy aldı.

 

18. TWICE

TWICE’ın “Feel Special”, “LIKEY” ve “Like OOH-AHH” gibi birçok hit şarkısı var ama “CHEER UP” ve “T.T.” en yüksek sırada.

 

17. S.E.S

Birinci nesil kız grubu S.E.S. ilk 100’de iki şarkı vardı: “I’m Your Girl” ve “Dreams Come True”.


16. Lee Hyori

Lee Hyori, en çok “10 Minutes” ve “U-Go-Girl” şarkılarıyla tanınır.

15. TVXQ

Her ikisi de Top 100 listesine giren “Mirotic” ve “Hug” dışında, “Rising Sun” ve “Catch Me” de listede iyi iş çıkardı.

14. H.O.T

“Candy”nin piyasaya sürülmesinden bu yana uzun yıllar geçti, ancak bugün hala birçok kişi tarafından konuşuluyor! Uzmanların seçtiği diğer şarkılar arasında “Warrior’s Descendants”, “We Are The Future” ve “Happiness” yer alıyor.

13. Seo Taiji & Boys

En çok desteği alan Seo Taiji & Boys şarkısı “I Know” oldu, ardından “Come Back Home” ve “Classroom Idea” geldi.

12. BLACKPINK

Uzmanlar ezici bir çoğunlukla BLACKPINK’in temsili şarkısı olarak “DDU-DU DDU-DU”yu seçti, ancak “Lovesick Girls”, “How You Like That”, “As If It’s Your Last” ve “Whistle” gibi birçok şarkıdan da bahsedildi.

11. EXO

Birçok uzman, EXO’nun temsili şarkısı olarak “Growl”u seçti. Ancak, diğerleri de “CALL ME BABY” ve “LOVE ME RIGHT.” dan bahsetti.

10. RED VELVET

En çok “Red Flavor”dan bahsedildi, ancak “Psycho”, “Ice Cream Cake” ve “Peek-A-Boo” da destek aldı.

9. f(x)

Arka arkaya adı geçen üçüncü SM Entertainment grubu olan f(x)’in ikonik şarkıları arasında “4 Walls”, “NU ABO”, “Rum Pum Pum Pum” ve “Electric Shock” yer alıyor.

8. 2NE1

Birçok uzman, kişisel en iyi 100 K-Pop şarkısında “I AM THE BEST”, “Fire” ve “I Don’t Care”i listeledi.

7. WONDER GIRLS

İlk 100’e sadece “Tell Me” ve “Nobody” girse de, daha sonraki “ Why So Lonely” ve “I Feel You” şarkıları da anıldı!

6. BIGBANG

BIGBANG’in “LIES” ve “Fantastic Baby” en popüler şarkıları olarak seçildi. Bunların yanı sıra “BANG BANG BANG”, “LOSER” ve “HARU HARU” da uzmanlardan oy aldı.

5. IU

Solo sanatçı IU’nun ilk 100’de üç şarkısı var: “Good Day”, “Twenty-Three” ve “Through The Night”, ancak “Palette”, “Dear Name” ve “Friday” gibi birçok şarkıyla da tanınıyor!”

4. BoA

Melon’s Top 100 listesinde 1. sırayı alan BoA’nın “No.1” en ezici desteği aldı, ancak “Atlantis Girl”, “My Name” ve “Girls On Top” onu takip etti.

3. SHINee

“Sherlock”, “View”, “Ring Ding Dong”, “Replay”, “Lucifer” ve “Everybody” gibi uzmanların seçtiği birçok SHINee şarkısı var. Çok sayıda şarkı, ne kadar popüler olduklarını gösteriyor!

2.GIRL’ GENERATION

İkinci sırada ikonik kız grubu Girls’ Generation var! Pek çok uzman “Gee” ve “Into The New World” için oy verdi, ancak “I GOT A BOY” ve “Genie” de en iyiler arasındaydı.

1. BTS

Son olarak, uzmanlara göre tüm zamanların en iyi K-Pop sanatçısı BTS’den başkası değil! BTS, “Dynamite”, “Blood Sweat & Tears”, “Spring Day”, “DNA” ve “Boy With Love” dahil olmak üzere birçok sanatçı arasında başyapıt olarak kabul ettikleri şarkılara sahipti.

 

Sizin “En İyi K-Pop Sanatçısı” dediğiniz idol/grup kimler? Yorumlara yazmayı unutmayın!

kaynak; koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir