Lea Huening, İdol Hayatının Ne Kadar Kısıtlayıcı Olduğunu Anlattı

TXT üyesi Huening Kai ve Kep1er’den Bahiyyih Huening, K-Pop dünyasında çıkışlarını yapmadan önce, ablaları Lea Heuning, VIVA kız grubunda idol olarak iki yıl geçirmişti. Grup; Gayeon , Jaeny , Yeji ve Lea’dan oluşuyordu . VIVA, 13 Ekim 2017’de ‘Tough Girl’ ile çıkış yaptı. Uzun bir aradan sonra, 15 Mart 2019’da ‘Love Love Love’ adlı bir konserde OT4 olarak göründüler. Aynı yıl, tüm üyeler ajanstan ayrıldı ve grup gayri resmi olarak dağıldı. Böylece Lea’nın bir idol olarak devam etmesi gerekmedi.  Lea, deneyimine dönüp baktığında, takipçileri ile idol hayatının olumsuz taraflarından bahsetti.

Lea Huening tekrar çıkış yapmaya istekli olsa da, idol olmanın birçok fedakarlığı beraberinde getirdiğini söyledi. Eğer bir idolseniz kişisel bir şeye sahip olmanıza izin verilmediğini şu sözlerle ifade etti: “Ben bir idolken [kendi] eşyalarıma sahip olamazdım. Benim kanalım yoktu, Instagram’ım yoktu. Benim için hiçbir şeyim yoktu.”

Artık bir model, TikToker ve YouTuber olduğu için Lea Huening, sonunda bu şeylere sahip olmanın ne kadar özgür olduğunu paylaştı. Özellikle yeni şirketi onlara yardım ettiğinden beri, kendisini “daha kontrollü ve daha özgür” hissediyormuş. 

Tabii idol olmanın tek zorlu kısmı bu ‘özgürlük’ meselesi değil. Lea Huening, idolken diyetinden zamanına kadar her şeyin hesaba katıldığını ve yakından izlendiğini ortaya koydu.

“Bir idol olduğunuzda, büyük bir program var. Dans etmem, şarkı söylemem, pratik yapmam, yemek yemem gerekiyor – ama çok yiyemiyordum, sadece biraz yiyorum – ve sonra [daha fazla] şarkı söyleyip aynı pratikleri tekrarlamalıyım.”

Her iki tarafta da yaşayan Lea Huening, şu anda hayatının ona daha önce yapamadığı her şeyi yapma özgürlüğü verdiğini itiraf etti. “İstediğimi yapabilirim…Ben şu anda eskisinden daha rahatım” dedi.

İdol olmanın iniş çıkışlarını yaşamış bir kız kardeşe sahip olmak, küçük kardeşleri için faydalı olmalı. İdol hayatı geçmişte kalsa da Lea, hayranlarına başka şekillerde neşe katmaya devam ediyor.

 

kaynak: koreaboo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir