LE SSERAFIM Üyesi Garam Hakkında Zorbalık İddiaları Yine Gündemde / Şirket Cevap Verdi

LE SSERAFIM  üyesi Kim Garam’a yönelik okulda zorbalık suçlamaları, yeniden gün yüzüne çıktı.

15 Mayıs’ta bir netizen, Kim Garam’ın okulda zorbalık yaptığına dair  ‘yeni kanıt’ paylaştı. Okul Şiddetine Karşı Otonom Karşı Tedbirler Komitesi’nin hazırladığı ve birinci sınıftan Kim Garam’ın fail olarak başka bir öğrencinin adının yer aldığı bir belgenin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta yer alan belgeye göre Garam, kedi sınıfında olmayan bir öğrenciye zorbalıkta bulunmuş. Bu öğrenci kanunun 16. ve 17. maddeleri gereğince korunma talebinde bulunmuş ve okul bunu tutanak altına almış.

(Kanun 16 – 17; Okuldaki mağduru korumaya yönelik bir kanun olarak işlev görür. Okul şiddetinin ciddiyetini tanır, mağdur tedavisi veya okul transferi sunar.)

Kısa bir süre sonra Garam’ın şirketi Source Music, LE SSERAFIM’den Kim Garam’a yönelik ortaya atılan bu iddiaya yanıt verdi. 

HYBE ve Source Music LE SSERAFIM üyesi Kim Garam’a yönelik en son okul zorbalık suçlamasına şu yanıtı verdi; 

“Son suçlama, ortaokul günlerinin başında sınıf arkadaşlarını yeni tanımaya başladığı olaylar etrafında dönüyor ve bu tür olaylar ona iftira atmak için kötü niyetle düzenlendi. Söylentilerin aksine, söz konusu üye, üçüncü bir tarafa göre ortaokul günlerinde çeşitli kötü niyetli söylentilerin ve siber zorbalığın kurbanı oldu.”

16 Mayıs’ta ise Money Today, fotoğraflanan belgede yer alan okula ulaştığını ve bu son tartışmayla ilgili olarak okuldan bir yanıt aldığını belirten bir makale yayınladı.

Money Today’e göre okulun böyle bir belgeyi paylaşmasının imkansız olduğunu söyledi.

Netizenler, iddia edilen yeni kanıtlar konusunda ikiye bölündü. Yorumlardan bazıları ise şu şekilde;

“Belgenin tamamı sahte olabilir. Bu belgenin gerçekten gerçek olduğundan emin misiniz?”

“Konuyla ilgili polisi ararsanız veya konuyu doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirirseniz, okul, Okul Şiddetine Karşı Özerk Önlemler Komitesi’ni toplayıp, konu ne kadar küçük olursa olsun bir dava açmalı. Yani siz yapabilirsiniz. Sadece komitenin çağrıldığı gerçeğiyle konunun ciddiyetini gerçekten ölçemezsiniz.” 

“Eğer bu gerçekse nasıl bir idol olarak çıkış yapma cüretini gösterdiğini anlamıyorum.”

“HYBE bu duruma göz yummayı bırakmalı.”

“Kurbanının idol olarak çıkış yapmasını görünce nasıl hissedeceğini anlayamıyorum”

“Orijinal poster neden belgenin alt yarısını kesti? Suçsuz bulunduğu söylenebilir.” 

kaynak: allkpop

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir