Koreli Gençlerin En Sevdikleri 4. Nesil K-Pop Erkek Grupları

K-Pop idolleri söz konusu olduğunda, herkesin favori gruplarının kimler olduğu ve hangi idollerin geleceğin önünü açtığı konusunda kendi fikirleri vardır. Özellikle dördüncü nesil gruplar, K-Pop’un geleceğinin önünü açması ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Son zamanlarda, Cosmopolitan Korea, gençlere 4. neslin yolunu açtığını düşündükleri erkek K-Pop gruplarını sordu. 

İşte anket sonuçlarına göre Koreli gençlerin en sevdikleri 4. nesil K-Pop grupları;

1- THE BOYZ

2017’nin son ayında çıkış yapan birçok K-Pop hayranı, THE BOYZ’u dördüncü neslin bir parçası olarak görüyor ve grup yavaş ama emin adımlarla dünya çapında dikkat çekiyor. Eşsiz sesleri, eşzamanlılıkları ve akılda kalıcı konseptleri ile grup, en az değer verilen gruplardan biri olarak görülüyor, ancak bir numaradaki yerini sağlamlaştıran Koreli hayranların dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

Özellikle son birkaç yılda Mnet’in Road To Kingdom ve Kingdom’daki başarıları, ne kadar yetenekli olduklarını gösterdi ve yeni bir küresel hayran akışı kazandırdı.

2- TXT

Geçmişte TXT, “4. nesil it-boys” olarak adlandırılıyordu, bu nedenle grubun listede ikinci sırayı alması sürpriz değil. 2019’da çıkış yaptıklarından beri üyeler, muazzam yetenekleri, çekici kişilikleri ve zahmetsiz tarzlarıyla küresel hayranların dikkatini çekti.

Grup içinde sabit roller olmadan, üyeler hepsinin ne kadar yetenekli olduklarını gösterebildiler ve yıllardır K-Pop’ta var olan rolleri yıkmaya yardımcı oluyorlar. Sahneye çıktıklarında hayranlara farklı bir şeyler sunuyorlar ve çok yönlülüklerinin parlamasına izin veriyorlar.

3- STRAY KIDS

Performans becerileriyle dikkat çeken ve K-Pop’un önünü açan gruplar söz konusu olduğunda Stray Kids’i unutmak mümkün değil. 2018’de çıkış yaptıklarından beri birçok başarıya imza attılar ve yakın zamanda Mnet’s Kingdom’ı kazandılar!

Stray Kids’le ilgili göze çarpan şeylerden biri, üyelerin Bang Chan, Han ve Changbin’in (3racha olarak bilinir) neredeyse tüm şarkılarını yazıp ürettiği, kendi kendini üreten bir grup olmalarıdır. Sahnedeki muazzam varlıklarıyla birleştiğinde, küresel ölçekte popülerlik kazanmaya devam etmeleri şaşırtıcı değil.

4- ENHYPEN

ENHYPEN’ın özellikle, taze ve çeşitli performansları grup için öne çıkıyor. Çok genç olmalarına rağmen, her üye, sahneye çıktıklarında hayranlara çok fazla neşe ve enerji getirerek güçlü sanatçılar olarak statülerini pekiştirdi. Kariyerlerinin üzerinden bir yıl bile geçmemiş olmasına rağmen üyelerin hayranlara gösterecekleri çok şey var.

5- ATEEZ

Birçok hayran, ankette en düşük yüzdeye sahip ATEEZ’i görünce şaşırdı. Ancak, 2018’de çıkış yaptıklarından bu yana elde ettikleri başarılardan, özellikle de Billboard listesindeki büyük başarı da dahil olmak üzere küresel olarak elde ettikleri tanınırlıkları oldukça büyük. Sekiz farklı ve karizmatik üyeyle, bu kadar çok sevgi kazanmaları şaşırtıcı değil.

Özellikle grup, benzersiz konseptleri ve yoğun sahne mevcudiyeti ile “Performans Kralları” olarak görülmüştür. Kingdom sırasında, çeşitli türlerde şarkı söyleme, rap yapma ve performans becerilerini sergileyen çeşitli performanslarla hayranlarını sürekli olarak büyülediler. En son geri dönüşleri ile bir kez daha parlamaya hazırlar!

 

Sizin en sevdiğiniz 4. nesil erkek K-Pop grubu hangisi? Yorumlara yazmayı unutmayın!

 

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir