K-Pop’ta En Uzun Stajyerlik Sürelerine Sahip 17 İdol 

K-Pop idolleri, hangi şirkette çalışırlarsa çalışsınlar veya hangi grupta olurlarsa olsunlar, hayallerinin peşinden koşmak ve bir sanatçı olarak çıkış yapmak için yoğun stajyer programlarından geçerler. Ancak, bazı idoller çok uzun bir stajyerlik sürecinden geçtiler.  Bu, daha da zorlandıkları anlamına gelmiyor, ancak çıkış yapmak için ne kadar azim ve kararlılık gösterdiklerini gözler önüne seriyor. Sonunda hedefinize ulaşmanın on yıldan fazla sürdüğünü hayal edin!

İşte en uzun stajyerlik dönemlerine sahip 17 idol:

1. BTS – RM (4 yıl)

Belki bazı idoller kadar uzun olmasa da RM, BigHit Music’te BTS’teki herkes arasında en uzun stajyerlik dönemine sahipti .

2. Red Velvet – Seulgi (7 yıl)

Seulgi, 2007’de ortaokulun ilk yılında eğitime başladı!

3. TWICE – Jihyo (10 yıl)

Jihyo, 8 yaşında yani çok genç yaşta eğitime başladı ve çocukluğunun çoğunu idol olmaya hazırlanmakla geçirdi.

4. BLACKPINK – Jennie (6 yıl)

Jennie, 2010 yılında YG Entertainment’ta eğitime başladı ve 2012’de şirketin ikinci kız grubu için potansiyel üye olarak tanıtıldığında dikkatleri üzerine çekti.

5. BIGBANG – G-Dragon (11 yıl)

11 yıllık stajyerlik döneminde G-Dragon, bunların 5’ini SM Entertainment’ta ve diğer 6’sını YG Entertainment’ta geçirdi.

6. ITZY – Chaeryeong (5 yıl)

IZ* ONE’dan Chaeyeon’un küçük kız kardeşi Chaeryeong , kardeşiyle birlikte rekabet gösterisi SIXTEEN’de yarıştı ve gösteri bittikten sonra ITZY’de çıkış yapana kadar JYP Entertainment’ta kaldı.

7. SEVENTEEN – S.Coups (6 yıl)

S.Coups tüm SEVENTEEN üyeleri arasında en uzun süre eğitim alan sanatçıydı ve aslında PLEDIS Entertainment’ın neredeyse NU’EST ile çıkış yapan ilk erkek stajyerlerinden biriydi .

8. NCT – Johnny (9 yıl)

Johnny aslında SM Entertainment’ta en uzun stajyerlik dönemine sahip. SHINee’nin çıkış yaptığı yılda yani 2008’de şirkete katıldı ve 2012’de EXO ile çıkış yapabilecek olsa da , kendini hazır hissetmiyordu ve kariyerine başlamak için NCT’nin 2017’deki çıkışına kadar bekledi.

9. TXT – Yeonjun (4 yıl)

Yeonjun, TXT’deki üyelerin en uzun eğitim süresine sahipti ve 20. yüzyılda doğan tek üye olarak grubun en yaşlı üyesi.

10. MOMOLAND – Nancy (6 yıl)

Nancy başlangıçta Nega Network altında eğitim gördü, ancak daha sonra şu anda bulunduğu grubu oluşturan Finding Momoland adlı realite şovunda birincilik kazandı .

11. (G)I-DLE – Miyeon (8 yıl)

Miyeon 5 yıldır YG Entertainment’ta stajyerdi ve muhtemelen BLACKPINK ile çıkış yapabilirdi, ancak 2015’te Cube Entertainment’a taşındı ve burada (G)I-DLE’a katıldı.

12. GOT7 – Jinyoung (4 yıl)

JB ile birlikte Jinyoung, JYP Open Audition’a başvurdu ve gelecekteki diğer GOT7 üyesiyle bir ekip kurdu. Birincilik için berabere kaldılar ve aynı gün birlikte antrenmana başladılar.

13. GOT7 – JB (4 yıl)

JB ve Jinyoung ayrıca ikili sahne adları JJ Project altında müzik yaptılar .

14. MONSTA X – Shownu (7 yıl)

Shownu, MONSTA X’in lideri olmak için Starship Entertainment’a geçmeden önce 2 yıl boyunca JYP Entertainment altında eğitim aldı.

15. EXO – Suho (6 yıl)

EXO’nun lideri, SM Entertainment’ın Changsha’daki küresel oyuncu seçmeleri için seçmelere katıldıktan sonra, gruptaki herkes arasında en uzun stajyerlik süresine sahip oldu.

16. A.C.E. – Jun (9 years)

Jun, ACE grubunda çıkış yapmadan önce 7 yıl Jellyfish Entertainment, 1 yıl Stone Entertainment ve 1 yılda Beat Interactive’de stajyerlik yaptı.

17. G.Soul (15 yıl)

G.Soul, 2015’te solo sanatçı olarak çıkış yapmadan önce JYP Entertainment altında 15 yıl çalışarak uzunn bir stajyerlik dönemine sahip oldu.

kaynak: koreaboo

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir