K-Drama Tarihinin En İkonik Anneanneleri ve Anneleri

Bugün Anneler Günü! Peki, K-Drama tarihindeki en iyi anneanneleri ve anneleri kutlamak için daha iyi bir zaman var mı?

Başroller tarafından sık sık gizlenmelerine rağmen, bu kadınlar kendilerini bir annenin inanılmaz derecede karmaşık bir karakter olabileceğini defalarca kanıtladılar. İsimlerini bilmeseniz bile, onları en sevdiğiniz dizilerin bazılarında görmüş ve biliyorsunuzdur.

Gelin hep beraber K-Drama tarihinde oldukça ikonik olan 8 anne karakterine bir göz atalım!

1. Kim Mi Kyung

Kim Mi Kyung’dan bahsetmeden anneler hakkında bir liste yapmak neredeyse imkansız. Birçok popüler K-Dramasında yer aldı ve sayabileceğimizden daha fazla kez anne rolü oynadı! Aslında, bu ana kraliçe 80’lerden beri izleyicileri etkiliyor! Bu harika anne pek çok izleyiciyi ağlattı. Bir annenin göz ardı edilmesi gereken bir karakter olmadığını gerçekten kanıtladı.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: It’s Okay to Not Be Okay, Hi Bye, Mama, Her Private Life, Go Back Couple, 20th Century Boy and Girl, Another Miss Oh, and The Heirs.

2. Kim Young Ok

“Nation’s Grandma” olarak bilinen Kim Young Ok, 1957’den beri ekranda! O gerçekten iyi bir oyuncu, oynadığı rolü izleyicilere çok ustaca geçiriyor. Çoğu K-Drama hayranı onu mutlaka bir dizide görmüştür. Kim Young Ok, özellikle anne karakteriyle herkesin kalbini kazandı.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: Coffee Prince, Birth of a Beauty, Shopaholic Louis, Welcome to Waikiki, Her Private Life, Love Alarm, and Mouse.

3. Youn Yuh Jung

Amerikan filmi Minari’deki büyükanne rolüyle büyük ölçüde popülarite (ve hatta Oscar’ı!) kazanan Youn Yuh Jung, sektörde deneyimli bir oyuncudur ve annelik rolleri için biçilmiş kaftandır.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: Minari, A Good Lawyer’s Wife, Be Strong, Geum Soon!, The King 2 Hearts, Canola, Boomerang Family, and The Old Garden.

4. Kim Hae Sook

Kim Hae Sook, oynadığı anne rolleri sayesinde “National Mother” unvanının sahibi oldu. O genellikle başrolün annesidir ve çoğu zaman bizi günlerce ağlamamıza veya düşünmemize neden olan güçlü bir performansla içine çeker.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: Winter Sonata, Pinocchio, I Can Hear Your Voice, Autumn in My Heart, and Mother.

5. Lee Hyo Choon

Kimchi GIF - Find & Share on GIPHY

Muhtemelen listedeki diğerlerinden çok daha az tanınmasına rağmen, çoğu K-Drama hayranı onu şimdiye kadarki en ikonik K-Drama sahnelerinden birinden tanıyacaktır. Evet, Lee Hyo Choon, Everybody, Kimchi’de muhteşem “Kimchi Slap” i gerçekleştiren vahşi anne! Böyle tarihi bir an, ikonik anneler listesinde bir yeri hak ediyor! Yıllar boyunca oynadığı birçok anne rolünden bahsetmiyorum bile…

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri:  Everybody, Kimchi!, Three Brothers, You Are The Only One, My Lovely Family, and Winter Sonata.

6. Kim Sun Young

Kim Sun Young çok farklı karakterlerle karşımıza çıktı, ancak genellikle annelik rolleriyle popüler hale gelmiştir… Özellikle Crash Landing On You ve Reply 1988 ile hepimizin hafızasında yer edindi. Bilge, huysuz, sevgi dolu ve duygusal yönü birlikte kesinlikle onu ikonik bir oyuncu yaptı.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: Crash Landing On You, Reply 1988, Because This Is My First Life, Backstreet Rookie, Moment at Eighteen, and Her Private Life.

7. Lee Il Hwa

Lee Il Hwa, bir anne figürünün ne kadar çok yönlü olabileceğini gösteren mükemmel bir aktris örneğidir. Muhteşem oyuncu, K-Drama topluluğunun çoğunda kendini tanıttı .

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri:  Reply 1988, You Who Came From The Stars, Doctor Stranger, Her Private Life, A Man in A Veil, Choco Bank, and She Was Pretty.

8. Lee Jung Eun

Parasite’deki kahya rolü ile büyük ölçüde popüler olmasına rağmen , deneyimli K-Drama severler muhtemelen onu birkaç popüler dizide daha çok anne olarak tanıyacaklardır. Parasite’deki tüyler ürpertici performansına rağmen , anne karakterleri genellikle yumuşak, tatlı ve şefkatli tiplerdir ve her izleyicinin kalbini kazanır.

Yer aldığı bazı K-Dramaları/Filmleri: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, Fight For My Way, My Holo Love, While You Were Sleeping, The Light In Your Eyes, and Hi Bye, Mama!

 

Herhangi bir canlıya annelik yapan herkesin anneler günün kutlu olsun! (ve tabii ekran arkasında hepimizin sevgisini kazanan  Eomma/Halmonilerin de…)

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir