K-Beauty Severlerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken 10 Güney Koreli Güzellik YouTuberı

Güzellik sektörünü günden güne ele geçiren K-Beauty trendleri; hız kesecekmiş gibi görünmüyor. Korelilerin cilt bakımları ve makyaj trendleri tüm dünyanın ilgi odağı olmuş durumda.  İşte tüm bu trendler ve rutinlerden haberdar olmanız için; Instagram’da takip etmeniz gereken Koreli güzellik gurularını sizler için bir araya getirdik. Keyifli okumalar! 

1. Pony

Gerçek adı Hye-Min Park olan Pony, Güney Kore’nin en ünlü sosyal medya fenomenlerinden biri. Pony’nin 2015’ten beri video yayınladığı “PONY Syndrome” isimli YouTube kanalında 5,85 milyon Instagram’da ise 7,2 milyon takipçisi var.MAC Cosmetics ile işbirliği yapan Pony’nin “Pony Effect” adlı kendi güzellik markası da var.


2015’te Pony aynı zamanda CL’nin makyaj sanatçısıydı. CL’nin göz makyajında kullandığı ve onun imzası haline gelen kanatlı göz kalemi görünümünün arkasındaki kişi ise; Pony…

2. Jella

Jella’nın bronz cildi, onu K-Beauty sektöründe öne çıkarıyor (eşsiz bir güzelliği var desek abartmış olmayız). YouTube kanalı sadece makyaj eğitimleri ve cilt bakımı nasıl yapılır bilgileriyle dolu değil, aynı zamanda ilginç  ürün incelemeleri de var ve gerçekten oldukça eğlenceli. Jella’nın YouTube kanalında 833 bin abonesi Instagram’da ise 195 bin takipçisi var.


Jella aynı zamanda bir eş ve anne olarak hayatını paylaşıyor (kocası tam bir idol yakışıklılığında…)! Hamileliği sırasında Jella, hormonal sivilceye yakalandı ve aynı sorunu yaşayan diğerler insanlar için cilt bakımı rutinini gösterdi.

3. Risabae

Risabae, kanalında başlangıç seviyesi makyajdan profesyonele ve bunların arasındaki her şeye yer veriyor. Güzellik içeriğinin yanı sıra, kişisel lookbooklarını ve günlük vlog’larını YouTube kanalında bulabilirsiniz. Risabae, YouTube kanalında 2.25 milyon aboneye, Instagram’da ise 983 bin takipçiye sahip.


Risabae, eskiden AOA ve EXID gibi K-pop kız gruplarının makyaj sanatçısıydı ve kanalında K-pop idolü/K-drama karakter görünümlerini kopyaladığı videoları var (Hwasa’yı kopyaladığı videoda geçirdiği dönüşüm görülmeye değer).

4. Daddoa

Gerçek adı Dasol Lee olan Daddoa, 2012’den beri YouTube kanalına video yüklüyor. Ünlü YouTuber kariyerine blog yazarı olarak başladı ve şimdi güzellik videolarını bizimle paylaşıyor. Daddoa’nın Youtube’da 1,19 milyon abonesi Instagram’da ise 146 bin takipçisi var. 


Daddoa’nın makyaj videolarını izlerken geçirdiği değişime inanamayacaksınız(Korelilerin değişim videoları gerçekten oldukça şaşırtıyor). Birçok videosu viral olan YouTuber’ın dönüşüm videoları oldukça ilgi görüyor. Daddoa son zamanlarda bir kilo verme sürecindeydi ve bu konuda da fazlaca başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

5. Ssin

SSIN’in çekiciliği ve mizahı, bir YouTuber olarak markalaşmasına neden oldu. Ünlü YouTuber’ın makyaj kanalının yanı sıra vloglarını yayınladığı “Behind SSIN” adlı bir kanalı daha var. Eğlenceli makyaj videolarıyla dikkat çeken Ssin’in Youtube‘da 1,54 milyon abonesi Instagram’da ise 268 bin takipçisi var. 


Ssin, YouTube kanalında makyaj videolarının yanı sıra K-Pop idol dönüşümleri yapıyor (kız gruplarının yanı sıra erkek grubu versiyonları da var ve oldukça başarılı olduğunu söylemeliyiz).

6. Lamuqe

Kapsamlı bir K-Beauty rehberi mi arıyorsunuz? Lamuqe, tam aradığınız kişi olabilir. YouTube videolarında adım adım tüm aşamaları anlatıyor, bu yüzden o “Kore tarzı makyaj”a ulaşma sürecinde kaybolmayacaksınız. Ayrıca saç ve moda trendlerini yayınlayarak kanalını daha kapsamlı hale getiriyor.


Lamuqe şu anda YouTube’da 1,29 milyon aboneye Instagram’da ise 169 bin takipçiye sahip. İngilizce altyazıların yanı sıra, bu güzel YouTuber’ın kanalında Japonca, Vietnamca ve Çince altyazıları var.

7. Jung Sae Mool

Güney Kore’nin ünlü makyaj sanatçısı Jung Sae Mool’u bu yazımızda yer vermezsek olmazdı. Sektörde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan bu güzellik YouTuber’ı, makyajla ilgili bilgilerini sadece sosyal medya platformunda değil, aynı zamanda kendi güzellik akademisinde de paylaşıyor. Jung Sae Mool’un YouTube’da 446 bin abonesi Instagram’da ise 119bin takipçisi var.


Jung Sae Mool’un Jun Ji Hyun, Song Hye Kyo ve Kim Tae Hee de dahil olmak üzere uzun bir ünlü müşteri listesi var. JSM’nin annesi, sanat uzmanlığını ona aktaran bir ressam ve şimdi müşterilerinin yüzlerini boş bir tuval olarak görüyor.

8. Sunny’s Channel

Sunny, New York’da yaşayan bir Koreli. Ünlü YouTuber kanalında güzellik tüyolarına ve Kore tarzı makyajlara yer veriyor. Sunny YouTube’da 1,04 milyon aboneye Instagram’da ise 227 bin takipçiye sahip.


Sunny, bilgilendirici makyaj tüyoları ve eğlenceli dönüşümlerinin yanı sıra güzelliği ile de oldukça dikkat çekiyor. 

9. Liah Yoo

Liah Yoo’nun YouTube kanalı için abone ol düğmesine bastığınızda cilt sorunlarınız direkt yok oluyor (keşke böyle büyülü bir şey olsa). Güzellik konusunda içerik üreten YouTuber,  makyajın yanı sıra cilt bakımı konusunda da oldukça etkili videolar paylaşıyor. Liah Yoo’nun YouTube’da 1,19 milyon abonesi  Instagram’da ise 272 bin abonesi var. 


YouTuber olmadan önce Güney Kore’nin en büyük güzellik şirketi Amore Pacific’de çalışan Liah Yoo, cilt bakımı konusunda bilgi ve deneyime sahip olmanın ötesinde, bilgilendirici videolar aracılığıyla bunu herkesle paylaşıyor. 2017 yılında Liah, sıkı cilt bakımı rutininden uzaklaşan ve “az daha çoktur” fikrini benimseyen cilt bakım serisi Krave’yi piyasaya sürdü.

10. Sohyeon

Basit günlük makyaj görünümleri için ilhama ihtiyacınız varsa SOHYEON’ın kanalına bir göz atın! Makyajsız makyaj görünümü muhtemelen başarılması en zor şeylerden biridir, ancak o, bunu birçok farklı tarzda yapabiliyor. Sohyeon, YouTube’da 595 bin aboneye , Instagram’da ise 26,1 bin takipçiye sahip.


Sohyeon kanalında farklı ton farları garip görünmeden nasıl kullanabileceğizden, takma kirpiklerin “takma” gibi durmadan nasıl kullanabileceğinizi kadar birçok konuda videolar çekiyor. Videoların en iyi yanı ise çok uzun olmamaları.

Sizin severek takip ettiğiniz Koreli güzellik YouTuberları var mı? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir