İzleme Listenize Eklemeniz Gereken 2021’de Yayınlanan 10 K-Drama

2021 yılında birçok insan “Squid Game” sayesinde K-drama ile tanıştı. Geçtiğimiz yıl Parasite’in ününden sonra bu yıl Squid Game ile beraber Kore sinemasının gücü herkesi kendine hayran bıraktı. Tabii bu yıl başka başarılı diziler de vardı. Sizler için 2021’de yayınlanan 10 K-dramayı bir araya getirdik. Bunları listenize eklemeyi ve bir göz atmayı unutmayın! 

1- Happiness

“Happiness”da bir dedektif olan Jung Yi Hyun rolünde Park Hyung Sik ve Gyeonggi Polis Karakolunun taktik ajanı olarak Han Hyo Joo yer alıyor. İkisi lisede sınıf arkadaşıydılar. İnsanları zombi benzeri yaratıklara dönüştüren bir virüs bulaştığında ikiside kıyametin ortasında kalıyorlar. Böylece iki karakterimiz de kendi hayatları ve diğerleri için savaşmaya başlıyorlar..

Bu dizi, Park Hyung Sik’in askerlik sonrası ekrana dönüşü olduğu için oldukça ses getirdi. Park Hyung Sik ve Han Hyo Joo’nun bu kıyamet benzeri hikayede yan yana ayakta kalmak için savaştığını görmek, gerçekten oldukça büyüleyiciydi. Umarız ikisini gelecekteki bir projede yeniden bir araya görebiliriz çünkü birlikte mükemmellerdi!

2- Squid Game

Dünyayı kasıp kavuran “Squid Game” dizisi, 40 milyon dolar kazanma umuduyla bir çocuk oyununa katılan 456 katılımcının hikayesini anlatıyor. Lee Jung Jae, Park Hae Soo, Jung Ho Yeon ve Wi Ha Joon, ödül parasını kazanmak için ölümüne savaşan oyuncuları konu alan bu dramada rol alıyor.

“Squid Game”in 2021’in en iyilerinden biri olarak listelenmesine hiç şüphe yok. K-drama, benzersiz hikayesi ve kusursuz oyunculuğu ile dünyaca konuşulmayı başardı. Dizi empati ve merak uyandırıyor. Bundan dolayı dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olmaya devam ediyor. Ayrıca kusursuz performanslarıyla ün kazanan birçok oyuncu var!

3- My Name

K-drama

Yoo Ji Woo (Han So Hee) babası olan bir gangsterle büyümüştür. Babası acımasızca öldürüldüğünde, polis departmanında babasının ölümünden kimin sorumlu olduğunu bulmak için polis memuru olur.

Han So Hee’nin acımasız ve sert Yoo Ji Woo’ya dönüşümünü görmekten daha iyi bir şey yoktu. Birkaç ay önce Nevertheless adlı başka bir dizide rol aldı, bu yüzden onu böylesine zıt bir rolde görmek tam bir sürpriz oldu. “My Name”de Ji Woo, düzinelerce erkeğe karşı savaşan ve bunu çok sert bir şekilde yapan bir savaşçı. Bu yıl kesinlikle en iyi aktrislerden biri olma unvanını kazandı!

4. Hellbound

“Train to Busan”ın efsanevi yönetmeni Yeon Sang Ho, insanların doğaüstü bir fenomenle savaştığı bir dünyayı içeren “Hellbound” projesi ile de karşımıza çıktı. Cehennemden gelen elçiler insanları cehenneme mahkum ediyor. Jung Jin Soo (Yoo Ah In) liderliğindeki bir tarikat bu fenomenin nedenini bulmaya çalışıyor.

Önizlemeler ve fragmanlar, izleyicilere bu dizi için yeterince bilgi vermedi. Neredeyse bir korku/gerilim gibi görünen dizi, insanlığa ve toplumda insan olmanın ne anlama geldiğine değiniyor. Yani oldukça derin mesaj içeiyor. Oyunculuk kusursuz ve Yoo Ah In’in yanı sıra inanılmaz yardımcı oyuncu kadrosundan daha azını bekleyemeyiz!

5. The Red Sleeve

Bir romana dayanan “The Red Sleevel”, saray leydisi Seong Deok Im’e (Lee Se Young) aşık olan Yi San (Lee Junho) adlı bir imparatorun hikayesini anlatan tarihi bir K-drama. Sınıf ve statü farklılıklarına rağmen, ikisi milletleri için savaşıyorlar. Tam bu savaşın ortasında ise kendilerini bir aşk hikayesinin ortasında buluyorlar.

Dizi standart bir aşk macerası temalı hikaye gibi görünebilir, ancak bu özel dizide gerçekten sizi ekrana çeken bir şey var. Romantik sahneler, çizgiler, bakışlar ve jestler hiç göze batmıyor. Aksine bu romantizme kendinizi kaptırmanıza neden oluyor. İmparatorun kendisine karşı hislerini bilmemesine rağmen saray hanımına ne kadar derinden aşık olduğunu görmek yürek burkan derecede güzel ve izlenmeye değer.

6. One the Woman

Honey Lee ve Lee Sang Yoon, hafızasını kaybeden ve bir chaebol geliniyle hayatını değiştiren yozlaşmış bir savcıyı konu alan “One the Woman”da rol alıyor. Honey Lee, Kang Mi Na ve Jo Yeon Joo’nun ikili rolünü oynuyor.

“One the Woman” Kore’de büyük bir başarıydı çünkü insanlar Honey Lee’nin resmen cazibesine kapıldı. İkili rolü o kadar mükemmel oynuyor ki, insanları iyice eğlendirecek bir mizah sunabiliyor. Dizi, sonunu iple çekerek izleyeceğiniz bir tarzda. Oyuncular inanılmaz ve bence bireysel rollerini mükemmel bir şekilde canlandırdılar.

7. Hospital Playlist 2

Jo Jung Suk, Yoo Yeon Seok, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myung ve Jeon Mi Do, “Hospital Playlist” dizisinde tıp fakültesinden beri arkadaş olan beş doktordan oluşan bir grup olarak rol alıyor. Beşi de aynı hastanede, Yulje Tıp Merkezi’nde çalışıyor. Hikaye, arkadaşlıklarının yanı sıra günlük olarak uğraştıkları romantizm ve hastaları da ele alıyor.

Bu K-drama çoğunlukla Yulje Medial Center’da geçiyor. Fakat aynı zamanda oyuncuların aşk hikayeleri başta olmak üzere kişisel yaşamlarını da ele alıyor. Dizinin tam olarak kalbinize dokunacağına eminim. Ayrıca bu diziyi bitirdikten sonra bu arkadaş grubunu da epey özleyebilirsiniz.

8. Hometown Cha-Cha-Cha

Kore dizi

Shin Min Ah, patronuyla girdiği bir kavga sonucunda şehirdeki işini bırakan diş hekimi Yoon Hye Jin’i canlandırıyor. Yeni bir başlangıç yapmak için küçük bir kasabaya gidiyor. Fakat oraya vardığında ne yazık ki kendini büyük bir şanssızlık içinde buluyor. Tam bu sırada Kim Seon Ho’nun canlandırdığı Hong Doo Shik, yardımı ile karşımıza çıkıyor. Doo Shik, teknik olarak işsiz olan ama birçok tuhaf işi olan yerel bir sakindir. 

Hye Jin’in tekneden indiği ve Doo Shik ile tanıştığımız andan itibaren, yerel halk karşımıza çıkıyor. Bu yerel sakinlerin her birinin apayrı hikayeleri var. Doo Shik’in tüm yerlilerle etkileşimi sayesinde onlara ısınmaya başlıyor. Doo Shik’in yardım ettiği yaşlı kadından, Hye Jin’le gülen ve onunla dalga geçen yaşlı kadınlara kadar, her şey son derece iyileştirici ve moral verici. Özellikle bu soğuk kış aylarında içinizi ısıtacağı için kesinlikle izlemeye değer!

9. Law School

K-drama

Kim Myung Min’in eski savcı Yang Jong Hoon’u canlandırdığı “Law School”, Seul’deki en iyi hukuk fakültesinin sınırları içinde geçiyor. Jong Hoon, öğrencilerinin onun hakkında ne düşündüğünü umursamayan, dik kafalı ve güçlü bir profesördür. Kang Sol (Ryu Hye Young) ve Han Joon Hwi (Kim Bum) birbirinden çok farklı iki geçmişe sahip birinci sınıf öğrencileridir. Kang Sol, karakterlerin dahil olduğu sıra dışı bir vakayı çözmenin anahtarı olabilecek bir sırrı saklıyor.

İlk bakışta, bu K-drama, gizeme kimin karıştığını bulmaya çalıştığınız geleneksel bir K-drama gibi görünüyor. Bununla birlikte, seri ilerledikçe, onu heyecan verici bir saat haline getiren ve sizi koltuğunuzun kenarında tutan bazı bükülmeler ve dönüşler yaşanıyor. Tüm ana oyuncuların oyunculuğu çok etkileyici. Ayrıca hayranlar Ryu Hye Young ve Kim Bum arasındaki kimyayı çok sevdi.

10. Yumi’s Cells

“Yumi’s Cells”, Lee Dong Gun tarafından yazılmış ve milyarlarca görüş toplamış bir webtoondur. Kore’de o kadar büyük ses getirdi ki, onu bir K-dramaya dönüştürmeye karar vermeleri an meselesi. Kim Go Eun, çoğu zaman incinen veya istismar edilen sıradan bir kız olan Yumi’yi oynuyor. Yumi’nin tek istediği gerçek aşkı bulmak!

İzleyiciler, belirli durumlarda tam olarak nasıl hissettiklerini ve ne düşündüklerini görerek karakterlerin zihinlerine girebildiler. Dizi, her türlü duyguyu hissetmenizi sağlayacak şekilde ilerliyor. Kalbinizin sıcacık olmasına hazır olun!

Sizin 2021’de yayına giren favori K-Dramanız hangisiydi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayınn!

 

Kaynak: soompi

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir