Hybe’nin Yeni Kız Grubu LE SSERAFIM’den Kim Garam Okulda Zorbalık Yapmakla Suçlandı

Son yıllarda, K-pop idollerini çevreleyen çeşitli okul zorbalık tartışmaları oldu ve bu tartışmalar, imajları üzerinde olumsuz bir etkiye neden olduğu için K-pop idollerine oldukça fazla zarar veriyor.

Son zamanlarda, yeni çıkış yapan idol üyelerinden biri, okulda zorbalık tartışmasının merkezinde yer aldı. LE SSERAFIM’den Kim Garam, merakla beklenen HYBE kız grubundan açıklanan ilk üye oldu.

Ortaya çıktığından beri, Kim Garam güzelliği yönünden olumlu ilgi topladı. Şimdiden bir takipçi kitlesi kazandı. Ancak, bir gün gibi kısa bir süre içinde, onun bir okulda zorbalık yaptığı iddiaları gün yüzüne çıktı. Tüm dedikodu Kim Garam’ın geçmişinin bir fotoğrafıyla başladı. Bir netizen, Kim Garam’ın okuldayken bir fotoğrafını paylaştı ve ” Bu, LE SSERAFIM’den Kim Garam’ın geçmişteki en şok edici fotoğrafı.” dedi.

[C/W İçerik Uyarısı]

Fotoğrafı bir netizen paylaştı. İddiaya göre fotoğrafta yer alan kişi Kim Garam ve sınıf tahtasına çizilmiş müstehcen resimlerin önünde arkadaşlarıyla poz veriyordu.

Zorbalık iddiaları kısa sürede Kore medyasına taşındı. Okul arkadaşlarının birçoğu onun geçmiş fotoğraflarını yayınlamaya başladı. Zorbalık iddiasını ortaya atan kişinin yazdıkları:

“Kim Garam’la aynı ortaokuldaydım ve onunla dolaşan çocuklardan birine biraz yakın olan biriyim. O zaman gerçekten her türlü şeyi yaptı. Okulda TikTok çekerken çocukların yanından geçmesini engellemek gibi hafif zorbalıklar yapardı ve eğer geçerseniz, küfürler kullanır veya size dik dik bakardı. İstediğini yaptığın halde bir şeyi beğenmediyse seni azarlardı ve bacak bacak üstüne atarken grubuyla senin arkandan veya yüzüne karşı konuşurdu. Gündelik zorbalıktan hoşlanan bir çocuktu… Ortaokuldan herkesle bağını kopardı. İşleri düzgün tutmak için, imajını korumak için herkese Instagram ve Facebook’ta DM’ler gönderdi ve ayrıca telefon numarasını değiştirmeden önce herkese mesaj gönderdi. Bunu insanların kafasını karıştırmak için mi yaptı bilmiyorum ama kesinlikle oyuncu olmaya hazırlandığını söyledi, bu yüzden neden birdenbire kız grubuna katılma kararı verdi bilmiyorum… Çok komik çünkü muhtemelen yaptığı şeylerin yanlış olduğunu biliyordu, yanlış yaptığı için insanlar onu ifşa edecekti.”

İddialarla birlikte Kim Garam’ın eski Facebook hesabının ekran görüntüsü de yüklendi. İçerikte

“Bugün benimle s*ks yapmak hakkında ne düşünüyorsun?” yazan başlıklar yer alıyordu.

Kim Garam ve bir kurban arasındaki iddia edilen Facebook mesajlaşmasının ekran görüntüsü de yüklendi. Mesajda yazanlar şunlar:

“Kim Garam: Merhaba. Çağrılarımı reddersen seni öldürürüm.

Kurban: Hayır.

Kim Garam: Aç, seni kahrolası ka*tak.

Kurban: Lütfen beni arama. Lütfen.

Kim Garam: Neden açmıyorsun?

Hybe’nin şuan bu konu ile ilgili araştırma yaptığı söyleniyor.. Ayrıca Kim Garam’ın önceden Starship’te IVE grubu ile çıkış yapması planlanırken Kim Garam’ın davranışları yüzünden Starship ile bağının kesildiği de diğer iddialar arasında.

Source Music ise Kim Garam hakkında ortaya atılan okulda zorbalık söylentilerini yalanladı:

HYBE Labels ve Source Music, LE SSERAFIM üyesi Kim Garam’a karşı yükselen okul zorbalık söylentilerine yanıt olarak resmi bir açıklama yaptı:

“Kim Garam’la ilgili çevrimiçi söylentilerin ilk ortaya çıktığı günden beri, HYBE gerçekleri doğrulamak için çaba sarf etti. Kapsamlı bir araştırmadan sonra şunu keşfettik:

  • Suçlamalar, Kim Garam’ın ortaokul günlerinin başında, sınıf arkadaşlarını yeni tanımaya başladığı zamanlar etrafında dönüyordu ve bu tür örnekler, geçmiş olayları sorunsallaştırmak için kötü niyetli bir niyetle düzenlendi.
  • Üçüncü bir taraf, Kim Garam’ın aslında bir okul zorbası olmadığını, ortaokul günlerinde çeşitli kötü niyetli söylentilerin ve siber zorbalığın kurbanı olduğunu doğruladı.
  • Ayrıca, Kim Garam’ın farklı bir ajansta stajyer olduğu söylentileri veya HYBE Labels’in iç belgelerinin sızdırıldığına dair söylentiler tamamen yanlıştır. 

Bu suçlamaların birçoğunun, yakında çıkışını yapacak olan sanatçımıza iftira atmak için gündeme getirildiğini ve Source Music’in tek taraflı, abartılı söylentiler ya da yalan yanlış yayanlara karşı katı yasal işlemlerle ilerlemek için prosedürleri başlattığını düşünüyoruz.”

kaynak: allkpop

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir