Hem Güçlü Vokalist, Hem de Güçlü Rapçi Olan 5 Kadın K-Pop Sanatçısı

8K-Pop son derece yetenekli sanatçılarla dolu. Özellikle de iyi vokalist olduklarını kanıtlamış birçok yetenekli rapçi var. İşte aynı zamanda iyi vokallere sahip olan 5 kadınK-Pop sanatçısı!

1- Mamamoo Moonbyul

Moonbyul’un SM’in stajyerler için eğitim verdiği SM Academy’de vokal eğitimi aldığını ve şirkete vokalist olarak debut yapmak için başvurduğunu biliyor musunuz? RBW ise Moonbyul’un muhteşem söz yazarlığını ve ondaki rapçi ışığını görmüş. Böylece Moonbyul, ana rapçi olmuş. Ki şu an tüm jenerasyonlarda en çok şarkı yapımında yer alan 2. kadın sanatçı. Moonbyul’un derin vokalini ve yüksek notasını görmek isterseniz mutlaka Mamamoo’nun “Ten Nights” şarkısını ve işbirliği şarkısı “The Lady”yi dinlemelisiniz.

2- Jessi

Moonbyul gibi vokalist olarak başlayıp rapper olarak devam eden diğer güçlü rapçi ise Jessi. Jessi, özel vokali Kore’de ve globalde çoğu kişiyi kendine hayran bıraktı. Çünkü kimse Jessi’nin vokalinin farkında bile değildi. Jessi’nin eşsiz vokalini dinlemek için son mini albümünden Numb, Star şarkılarını ve muhteşem coverı “Dance Monkey”i dinlemenizi öneriyoruz.

3- CL

Grubunda ana rapçi, lider vokalist ve lider dansçı olan muhteşem bir K-Pop kadın sanatçısı; CL hakkında konuşmadan olur mu? Eski grubu 2NE1’ın hem rap, hem vokal pozisyonlarını muhteşem derecede taşıyan CL, şarkılarında her zaman güçlü vokaline de yer veriyor. Lover Like Me, THNX, Paradox gibi solo şarkıları, Goodbye ve Lonely gibi 2ne1 şarkılarında CL’in eşsiz vokalini dinleyebilirsiniz.

4- (G)I-DLE – Soyeon

Farklı ses rengi ve güçlü, hızlı rapi ile bilinen genç mücevher o… Soyeon zamanında katıldığı “PRODUCE 101″ hayatta programında bile vokalist yanı ile övüldü. Stabil vokali ve güçlü rapi ile o tam bir yetenek abidesi.

5- BLACKPINK Jennie

Rapçi kişiliğinden çok stabil vokal yeteneğiyle ön plana çıkan Jennie hayranların sevgisini topluyor. Kendi solo şarkısı “Solo” ve grubun “You Never Know” gibi şarkılarında vokali ile ön plana çıkıyor.

Öneri: Ana Vokalistler Gibi Şarkı Söyleyebilen 9 K-Pop Rapçisi yazımızı buradan okuyabilirsin!

Sizin için hem güçlü vokalist, hem de güçlü rapçi olan kadın K-Pop sanatçısı kim? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir