Hayranların OTP’de Bölündüğü 7 K-Drama

Kore dizilerinde birçoğumuz şöyle bir şeyle karşılaşmışızdır; esas kız ve bu kızımıza aşık 2 sevimli mi sevimli erkek… Gel de birini seç. Hangisini sevsek diğerinin hatrı kalır skfdslkjs. Bu aşk üçgeni arasında kalan hayranlar ise büyük bir çıkmaza giriyor. Sizin için hayranların OTP’de bölündüğü 7 K-Dramayı bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

Uyarı: Spoiler İçerir!

1.“Reply 1988” – Jung Hwan vs. Choi Taek

Bu listeye doğru bir şekilde başlamak için, K-drama OTP’lerinin destanıyla başlamalıyız. “Reply 1988”, Kasım 2015’te yayınlandı. Dizi küçüklükten beri arkadaş olan 5 kişinin etrafında dönüyor. Geçmişteki K-dramalara dayanarak, izleyiciler Deok Sun’ın ( Hyeri ) Jung Hwan ( Ryu Jun Yeol ) ile olacağını kabul ediyor gibiydi. Fakat tahmin edilen gibi olmadı ve dizinin sonunda Hyeri, Choi Taek ( Park Bo Gum ) ile birlikte oldu . Böylece K-drama tarihindeki en büyük hayran savaşlarından biri çıktı. Jung Hwan vs Choi Taek, seçiminiz kimdi?

2. “Heirs” – Choi Young Do vs. Kim Tan

İzleyicilerin iki erkek başrol arasında kararsız bırakıldığı bir başka K-drama, “Heirs”. Lee Min Ho’nun Kim Tan ve Kim Woo Bin’in Choi Young Do rolünde oynadığı iki chaebol,  Cha Eun Sang ( Park Shin Hye ) adlı fakir bir kıza aşık olur . Choi Young Do’nun Eun Sang’a aşık olduktan sonra ne kadar iyi bir insan haline geldiğini görmek  iki çocuk arasında bir miktar fan savaşına neden oldu. Bu sürükleyici dizide favoriniz kimdi?

3. “Start-Up” – Han Ji Pyeong vs. Nam Do San

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz K-dramalardan birisi “Start-Up”. Netflix yapımı olan dizi büyük bir fan savaşını başlattı ve oldukça konuşuldu. İnsanlar çok çekici iki erkek başrol arasında bölündü: Nam Do San adlı bir teknoloji şirketinin kurucusunu oynayan Nam Joo Hyuk ve başarılı ve çok sevimli Han Ji Pyeong’u canlandıran Kim Seon Ho. İkili, sonunda başarılı olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan fakir bir kız olan Seo Dal Mi (Suzy) ile bir aşkın çıkmazına girer. Ortaya çıkan aşk üçgeni, hangi tarafı seçeceğiniz konusunda epey zorlayıcıydı. Açıkçası biz tarafımızı seçemedik, peki sen hangi takımdaydın?

4. “True Beauty” – Seo Jun vs. Su Ho

Tüm dünyada hayranları çılgına çeviren bir başka OTP, “True Beauty”den oldu. Dizinin başrollerinde Cha Eun Woo , Moon Ga Young ve Hwang In Yeop , izleyicilerin tarafını seçemediği yürek parçalayıcı bir aşk üçgeni içerisinde kalıyor. Cha Eun Woo ve Hwang In Yeob’un bakışlarının çocuksu güzel görünümleriyle, hayranlar taraflarını seçmekte zorlandı. Senin dizideki favorin kimdi?

5. “Boys Over Flowers” – Yoo Ji Hoo vs. Goo Jun Pyo

Bir K-drama severseniz muhtemelen ilk izlediğiniz dizilerden birisi Boys Over Flowers’dır. Bu klasik dizi, muhtemelen iki erkek başrol arasındaki K-drama hayran savaşları fikrini başlatanlardan biridir. Bir zamanlar (10 yıldan fazla bir süre önce), Goo Jun Pyo (Lee Min Ho) ve Yoo Ji Hoo (Kim Hyun Joong ) Geum Jan Di’nin (Ku Hye Sun) hayatına girdiler ve sonu gelmeyen bir savaşı başlattılar. İster Goo Jun Pyo’nun kötü erkek cazibesi isterse Yoo Ji Hoo’nun tatlı ve besleyici yolları olsun, hayranları ikisi arasında seçim yapmak zorunda bıraktı ve açıkçası bu gerçekten zordu. Sen neydin, Jun Pyo Takımı mı yoksa Ji Hoo Takımı mı?

6. “Don’t Dare To Dream” – Lee Hwa Shin vs. Go Jung Won

“Don’t Dare To Dream”, en iyi iki arkadaş ve gelecek vadeden bir spiker arasındaki çok yoğun bir aşk üçgenini içeriyor. En iyi iki arkadaşı Jo Jung Suk ve Go Kyung Pyo oynuyor, bu yüzden Pyo Na Ri’nin iki çok zeki ve güzel adam arasında seçim yapmak zorunda kaldı ve bu seçim hem onun hem de bizim için oldukça zorlayıcıydı. Jo Jung Suk o kadar yakışıklı ve çekici olmasaydı, iki erkek başrolden hangisinin Pyo Na Ri’nin (Gong Hyo Jin) kalbini hak ettiği çok açıktı. Senin seçimin kimdi?

7. “Love Alarm” – Sun Oh vs. Hye Young

Love Alarm‘ın iki sezonu vardı ve her iki sezonda da Kim Jojo rolünde Kim So Hyun, Hwang Sun Oh rolünde Song Kang ve Lee Hye Young rolünde Jung Ga Ram rol aldı. Hikaye, yürek parçalayan bir aşk üçgeni arasında kalan Kim Jojo adında bir liseli kızı anlatıyor. Üçü de büyüyüp yetişkin olduklarında, aynı durumda tekrar zorlanırlar ve Jojo, ikisinden hangisini gerçekten sevdiğini anlamaya çalışırken çaresiz kalır. Bu dizinin hayranları tutkuyla bir tarafa ya da diğerine bağlıydı ve çalkantılı ve duygusal bir hız trenine dönüştü! Peki siz kimin tarafındaydınız?

Kaynak: Soompi

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir