Hayranlara Göre Sesini Anında Tanıyabileceğiniz 10 K-Pop İdolü

Bazı K-Pop idollerinin sesleri çok ikonik ve unutmak neredeyse imkansız. Bu idoller şarkı söylediğinde veya rap yaptığında, hayranlar şarkıyı daha önce hiç duymamış olsalar bile hangi K-pop idolü söylediyse saniyeler içinde tanıyabiliyorlar.

Bugün de sizlerin için benzersiz sesleri ile öne çıkan idolleri bir araya getirdik. İşte sesini nerede duyarsak duyalım mutlaka tanıyacağımız 10 K-pop idolü;

HyunA

İster bir grupta, ister erkek arkadaşı DAWN ile, isterse tek başına söylesin. Nerede ve nasıl olursa olsun HyunA’nın eşsiz sesini anında tanıyabiliriz! Pek çok insanın şarkılarında ona yer vermek istemesine bu yüzden hiç şaşıyoruz.

Twice – Nayeon

Nayeon’un parlak ve güçlü vokalleri, herhangi bir TWICE şarkısında kolayca fark edilebilir. Eşsiz sesi adeta dinleyicileri büyüleyip söylediği her şarkıya çekiyor.

NCT – Haechan

Haechan’da nerede duyarsak duyalım her zaman fark edebileceğimiz bir sese sahip. Hafif ama güçlü vokali ister yüksek ister alçak notalara vursun harika geliyor ve diğer NCT üyeleri ile kolayca uyum sağlayabiliyor. Bu özelliği de onu diğerlerinden daha fark edilebilir kılıyor.

Red Velvet – Joy

Joy’un vokalini nerede duyarsak duyalim mutlaka fark ediliyor. Bir Red Velvet şarkısı açıp Joy’un vokalini dinlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

TXT – Taehyun 

Taehyun’un da güçlü bir vokali var ve nerede duyarsanız duyun tanıyabileceğinizi düşünüyorum. İster bir balad, ister hareketli bir şarkı söylüyor olsun, alçaktan yüksek notalara kolaylıkla geçebiliyor. Bu geçişler sayesinde de hayranlar onun sesini her zaman tanıyabiliyor.

Hyolyn

Hyolyn’in sesinin muhteşem, genç bir tonu var! Çok yüksek notalara çıkabilmesine rağmen, daha düşük bir menzile de sahip.

BTS – V 

V - k-pop idolü

V’nin boğuk sesi birçok hayran tarafından her an fark edilir nitelikte. Bundan dolayı bu listede yer vermezsek olmazdı. V gruptaki tek bariton ve duygulu vokali kesinlikle nefes kesici.

Blackpink – Rosé

BLACKPINK’in sevilen üyesi Rosé, şarkı söylediği zaman onu hemencicik fark edebilirsiniz. Bu yüzden Rosé’ye de bu listede yer vermek istedik. Rosé’nin kendine özgü bir ses kalitesi var ve bu yüzden söylediği her notaya duygularını dökmeyi harika bir şekilde başarıyor.

SHINee

Evet şuan tek bir üyeden bahsetmeyeceğiz. Reddit’teki K-Pop hayranlarına göre, her SHINee üyelerinin süper ayırt edici sesleri var! İster sıradan bir dinleyici olun ister sıkı bir Shawol olun, Onew, Jonghyun, Key, Minho veya Taemin’i ne zaman duyduğunuzu kolayca anlayabilirsiniz.

EXO – Baekhyun 

Baekhyun’un güçlü, kendine özgü sesi kesinlikle göze çarpıyor! Çok etkileyici bir sesi var ve bu muhteşem sesi nerede duyarsanız duyun unutmanız mümkün değil.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir