Hayranlar İçin Yazılmış 10 Tatlı K-Pop Şarkısı

Hayran etkinlikleri düzenlemek, albüm ve ürün satın almak, K-pop hayranlarının en sevdikleri idollere olan sevgilerini ve desteklerini gösterme yollarından sadece birkaçı. Buna karşılık, K-pop yıldızları, hayranlarına olan takdirlerini göstermek için sıklıkla kendi bestelediği şarkılar yayınlar.

Hayranlar için yazılmış en tatlı K-pop şarkılarından bazıları burada!

1. BTS – “We Are Bulletproof: The Eternal”

 

BTS’in 2020 albümü “Map of the Soul: 7” onların yedi yıllık yolculuğuna bir övgü. Bu yüzden albümün kapanış şarkılarından biri olan “We Are Bulletproof: the Eternal” hem grup hem de ARMY için oldukça özel. Şarkı sözleri, grubun bugünlere gelme yolculuğunu ve katlandıkları zorlukları anlatıyor. BTS ayrıca ARMY’ye olan sevgisini yüksek sesle “Sadece yedi kişiydik ama şimdi hepinize sahibiz” diyerek gösteriyor. (bayılıyorum bu şarkıyaa!!)

2. IZ*ONE – “With*One”

IZ*ONE’ın lideri Kwon Eun Bi ve tüm IZ*ONE üyeleri tarafından yazılan sözlerle birlikte bestelenen ve üretilen “With*One”, hayranları WIZ*’a adanmış tatlı ama duygusal bir gözyaşıdır.. Bununla birlikte şarkıda grup, hayranlarından zor zamanlarda onlara yaslanmalarını istiyor ve onları her zaman hatırlayacaklarına söz veriyor.

3. IU – “Heart”

IU’nun kendi bestelediği şarkısı “Heart” hayranlarına bir hediyedir. Şarkı IU’nun sürekli sevgileri ve destekleri için hayranlarına minnettar kalbini içeriyor. “Bu dünyadaki her şey son bulup yeniden doğsa da/ Yeniden yaşlansam da/ Tek bir kırışıklık bile olmayacak kalbimde/ Burada parıldayarak yaşayacak/ Sonsuza kadar yaşayacak” 

Uaenas ve IU arasında bu şarkı tam bir bağ. Konser sırasında tüm izleyicilerle beraber IU’nun bu şarkıyı söylemesi favorilerimiz arasında!

4. DAY6 – “Beautiful Feeling”

DAY6, hayranları için özel bir sürpriz olarak üçüncü yıldönümlerinde “Beautiful Feeling”i yayınladı. Basçı Young K, şarkının bestesine ve sözlerine yardımcı oldu. Özellikle, şarkıda grubun hayranları için hissettikleri samimi duygular çok güzel bir şekilde anlatılıyor.

5. Stray Kids – “You Can Stay”

Stray Kids, “You Can Stay” adlı parçalarıyla yanlarında kaldıkları için hayranlarına minnettarlıklarını ifade ediyor. Şarkı, hayranlarının STAY ismine tatlı bir gönderme yapıyor.  Aynı zamanda hayranlara yanlarında kalmaları için yürek ısıtan bir çağrıda bulunuyor.

6. ATEEZ – “Aurora”

“Aurora”, grubun tur yaparken hissettikleri duyguları ifade etmek için ATEEZ lideri Hongjoong tarafından yazıldı. Hayranlarını, sahnede performans sergilerken kalabalığın içindeki ışıkları auroraya benzetiyor.Gün batımını her gördüğümde/ Her gece korktum/ Ama artık korkmuyorum/ Çünkü karanlıktasın”

Bu duygusal sözler ile “Aurora” hayranlar arasında sevilen bir şarkı haline geliyor…

7. TWICE – “21:29

TWICE’ın dokuz üyesinin tamamı tarafından yazılan “21:29”, grubun kariyerleri boyunca aldıkları tüm hayran mektuplarına verdiği yanıtı temsil ediyor. Üyeler şarkıyı tam “21:29”da şarkı sözlerini yazmayı bitirdi, dolayısıyla şarkının adı da buradan geliyor. Şarkı, TWICE’ın hayranlarının sevgisini ve desteğini sıcak bir şekilde takdir etmesi ve birlikte geçirdikleri anıları her zaman hatırlama vaadidir.

8. SEVENTEEN – “Thanks”

Bu şarkı adı her şeyi söylüyor… SEVENTEEN, her zaman yanlarında oldukları için Carats’a “Teşekkürlerini” dile getiriyor. Grup, “Thanks”in kulağa samimi gelmeyecek kadar yaygın bir kelime olabileceğinden endişe etse de, şarkı gerçekten de hayranlarına en içten şükranlarının bir ifadesi. Bazen içten bir teşekkür tek gerekendir….

9. GOT7 – “Thank You”

Benzer şekilde, “Thank You” da GOT7’dan Jinyoung tarafından hayranlarına teşekkür etmek için yazılmış anlamlı bir şarkı. Sözler, hayranlara zaten her şeylerini vermişken daha fazlasını yapamayacakları için üzülmemelerini söyleyen grupla ilgili. Şarkı aracılığıyla grup ayrıca hayranları için fazla bir şey yapamadığı için özür diliyor ve basit ama içten bir “Teşekkür ederim” ile bitiriyor.

10. ITZY – “Trust Me (Midzy)”

ITZY’nin hayran şarkısı “Trust Me (Midzy)” hayranlarına güzel bir hediye. Şarkı, hayranlarının güvenlerinin ve kalplerinin onlara ne kadar minnettar ve değerli olduğunu ifade ediyor. Bunun karşılığında grup da hayranlarına rahatlık ve destek sağlamayı umuyor. Şarkı hem Korece hem de İngilizce olarak kaydedildi, böylece dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına şükran ve rahatlık mesajını yayabiliyor.

Dünyanın her yerinde yer alan hayranlarıyla bağlantı kurmak için bazı gruplar/idoller müzik videolarında işaret diline yer veriyorlar. Bu müzik videolarında bazılarını sizler için bir araya getirdik. Yazımızı buradan okuyabilirsiniz!

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir