Han So Hee’nin Annesi, Oyuncunun Hesabını Kullanarak Dolandırıcılık Yapmış

2 Mart’ta JTB, Seul Bangbae polisinin ünlü birinin annesinin, dolandırıcılık suçlamasıyla 85 milyon Won (70.489.74 USD) tutarında bir dosya aldığını bildirdi. Annenin, Şubat 2018’den Eylül 2019’a kadar bir tanıdığından 85 milyon Won ödünç aldığı ve büyük miktarda faiz ödemeyi taahhüt ettiği ve sonunda ödemediği bildirildi. YouTuber Lee Jin Ho, bu davanın Han So Hee ve annesi ile ilgili olduğunu açıkladı.

Han So Hee’nin annesi, kızının adına küçükken oluşturulan bir banka hesabından borç para aldı. Kızının banka hesabını birkaç ay kullandı. Kendi banka hesabının ise işlemler için müsait olmadığını söyledi. 

Han So Hee’nin annesi ve davacının, bir sözleşme yazmadıkları için geri ödenmesi gereken toplam tutar konusunda bir anlaşmazlıkları olduğu bildirildi. Han So Hee’nin annesi, YouTuber Lee Jin Ho ile yaptığı röportajda, “Ödünç aldığım parayı zamanında ödememek benim hatam. İflas etmeden borçlarımı geri ödemek için çok çalışacağım.” dedi. 

Bu arada, bu Han So Hee’nin annesinin ilk kez bir borç tahsilatı davasına bulaşması değil. Temmuz 2020’de Han So Hee, “Annemin borçlu olduğunu 20 yaşıma bastıktan sonra öğrendim. Onun borcunu çıkışımdan önce geri ödüyordum. Kısa süre önce borç tahsildarlarından annemin benim isim değerimi ödünç almak için kullandığını öğrendim. Borcunu ödeyerek sorunu çözebileceğimi düşünmek benim hatamdı, bu da daha fazla mağdura yol açtı.” dedi.

Aktris Han So Hee’nin ajansı, aktrisin annesi adına borcunu ödemeyi düşünmediğini kesin olarak belirtti. 9ato Entertainment’a göre, aktrisin annesinin dolandırıcılıktan dava edildiği haberinin ardından, Han So Hee, bu konudan uzak kalmaya karar verdi.

Şirket konu ile ilgili şöyle açıklama yaptı:

“Merhaba, ben 9ato Entertainment. Oyuncumuz Han So Hwee’nin annesiyle ilgili koşulları açıklamak için yazıyoruz. 

Annesi Bayan Shin, parasını ödünç alma sürecinde Han So Hee’nin adı altında bir banka hesabı kullandı. Söz konusu hesap, Han So Hee’nin izni olmadan reşit olmadığı zaman oluşturuldu. Bayan Shin, Han So Hee’nin kendisinden habersiz bir şekilde fonlarını ödünç almak için hesabı kullandı.   

Geçmişte buna benzer davalar vardı, buna sahte belge davası da dahil. Bu hukuk davaları dizisi mahkemeye gitti ve mahkeme bunların aktrisle ilgisi olmadığını doğruladı. 8 Nisan 2021’de Ulsan bölge mahkemesine göre, “Davalı hesabı Han So Hwee’nin adı altında kullandı. Ancak Han So Hee’nin davalının borcunun sorumluluğunu paylaştığını kanıtlamak için yeterli kanıt yoktu.” 

Oyuncumuzun özel hayatıyla ilgili endişelere neden olduğumuz için özür dileriz. Ancak gelecekte başka bir kurban istemediğimiz için daha fazla açıklama yayınlıyoruz. 

Ek olarak, Han So Hee’nin annesinin borcunun sorumluluğunu paylaşma planı yoktur. Bu, annesinin ileride borç para almak için kızının adını kullanmasını engellemek için. Ayrıca kızının ünlü biri olduğu gerçeğine dayanarak annesine şantaj yapmaya çalışan herhangi bir kanunsuz işin önüne geçmek içindir.  

Anne-kız oldukları doğru ve tanrı vergisi bir ilişkiyi kesmek zor. Mağdurlar için üzgünüz, ancak bunun gelecekte tekrarlanmamasını umarak kararlı bir duruş sergiliyoruz. Anlamanızı rica ediyoruz.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir