Gurumiharibo, BIGHIT’in Sanatçı Haklarının İhlaline İlişkin Son Açıklamasına Yanıt Verdi

Son zamanlarda, Gurumi Haribo (@gurumiharibo) olarak bilinen bir Twitter ve Telegram kullanıcısı BTS üyesi V ve BLACKPINK üyesi Jennie’nin fotoğraflarını paylaşıp ikilinin sevgili olduklarını iddia ediyor.

29 Eylül’de Big Hit Music, BTS üyelerinin haklarını ihlal eden kötü niyetli yorumculara ve çevrimiçi suçlulara karşı yasal işlemler yapacağı hakkında bir güncelleme paylaştı. Big Hit Music, BTS hakkında kötü niyetli söylentiler yayan “belirli bir posterin” tespit edildiğini ve yasal işlem yapılacağını da duyurdu.

BitHit’in açıklaması;

“Merhaba.

Bu BIGHIT MUSIC

Şirketimiz, karalama, kişisel saldırılar, cinsel taciz, asılsız bilgilerin yayılması ve kötü niyetli eleştiriler de dahil olmak üzere BTS ile ilgili kötü niyetli faaliyetlerin faillerine karşı düzenli olarak yasal işlemler başlatmaktadır. Bu faaliyetler hakkında bir güncelleme yapmak istiyoruz.

Yakın zamanda, hayranlar tarafından sağlanan ve ayrıca izleme girişimlerimiz aracılığıyla toplanan yeni bilgileri kullanarak kişisel saldırı ve karalama içeren gönderilere karşı ek suç duyurularında bulunduk.

Kore içindeki ve dışındaki platformlarda sanatçılar hakkında yanlış bilgiler içeren çok sayıda iftira gönderisi bulduk. Ayrıca belirli bir afişin aynı kötü niyetli söylentiyi birden fazla platformda yaydığını ve tekrar tekrar yüklenen tüm gönderileri topladıktan sonra afiş hakkında suç duyurusunda bulunduğunu tespit ettik. Şu anda 365 gün boyunca kötü niyetli gönderileri izleyen ve delil toplayan ve ardından bunları şikayete dahil eden yasal yanıt sürecimizi takip ediyoruz. Hayranlarımızın aktif olarak raporlanması, kötü niyetli gönderileri izleme girişimlerimize büyük bir yardımcı oldu.

Uzatılan polis soruşturmasının ardından şüpheliyi tespit edebildiğimizi ve dosyanın savcılığa intikal ettiğini de sizlerle paylaşmak isteriz.

BIGHIT, BTS ile ilgili kötü niyetli gönderiler hakkında düzenli olarak bilgi toplar, bunları yetkililere bildirir ve suç duyurusunda bulunur. Bu kötü niyetli eylemlerin tekrarlanmaması için sıkı tedbirler başlatmaya devam edeceğimizi ve uzlaşma ve müsamaha göstermeme politikamızın yürürlükte kalmayacağını belirtmek isteriz.

Sanatçılarımızın haklarının tam olarak korunmasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.

Teşekkürler.”

Birçok kişi BigHit’in bahsettiği kişinin Jennie ve V’nin fotoğraflarını paylaşan ‘gurumiharibo’ isimli kullanıcı olduğunu düşündü. Fakat gurumiharibo bir açıklama yaparak hiç yasal bir uyarı almadığını söyledi.

“Her Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarının sonu olduğu gibi bugün de üç aylık bir açıklama yapıldı. Hangi söylentilerin, kime karşı ve genellikle çok belirsiz olduğu belirtilmedi. Ayrıca kimseden yasal bir tebligat almadım.”

“Ayrıca daha önce de belirtmiştim, birileri bana iftira ve/veya gerçek dışı iftira atmaktan dava açmak isterse, hakkaniyetli ve YANLIŞ OLMAYAN bir gerçeğin ortaya çıkması için iddialarıma hukuk adı altında gerekli kanıtları sunmaya hazırım.”

“Ve paylaştığım fotoğrafların çekildiği süre boyunca Taehyung ve Jennie bu randevularda birlikteydiler. Bu gerçek olduğu için tekrar belirteceğim bir şey.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir