Eski BAP Üyesi Himchan Cinsel Saldırı Suçlamasını Kabul Etti

2 Nisan’da, Seul’deki Seul Merkez Bölge Mahkemesinde Himchan hakkında cinsel saldırı suçlamasıyla bir temyiz davası düzenlendi.

Bugün Himchan, hakimin pozisyonuyla ilgili sorusuna doğrudan yanıt vererek, Tüm suçlamaları kabul ediyorum diyerek önceki savunmasını geri çekti. Tüm suçlamaları kabul eden Himchan, yazılı bir öz değerlendirme mektubu da verdi.

Mahkeme, Himchan’ın ilk duruşmada hapis cezasına çarptırıldığını, bu nedenle temyiz reddedilirse mahkeme tutuklanmasından kaçamayacağını belirtti.

Bu arada Himchan, Temmuz 2018’de Namyangju, Joahnmyeon’da bulunan bir pansiyonda 20’li yaşlarındaki bir kadını taciz etmekle suçlandı. Kurban, Himchan ve tanıdıkları da dahil olmak üzere 20’li yaşlarında iki erkek ve iki kadınla tatile gittiğini iddia etti ve Himchan onu zorla taciz ettiğinde birlikte tatil yapıyorlardı.

Himchan’ın suçlamaları reddetmesine rağmen, ilk duruşma mahkemesi Himchan’ı 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve geçen yıl Şubat ayında 50 saatlik cinsel saldırı tedavi programını tamamlama emri verdi. 

O sırada mahkeme, ” Kanıtlara göre maktulün ifadesi yeterli inandırıcılığa sahip ” diyerek cezanın gerekçesini açıkladı. Bu sonuca cevaben Himchan, ilk duruşmanın kararına itiraz etti.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir