Dünyanın En Zengin 10 K-Pop İdolü

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde K-Pop kültürü bütün dünyada ses getirdi. Dünyayı kasıp kavuran bu müzik türünün arkasında milyon dolarlık anlaşmalar döndüğünü çoğumuz biliyoruz. Lüks yaşamları hepimizin gözünü boyuyor. Akıllara ise “acaba bu muhteşem idollerden en zengini kim” gibi bir soru gelmiyor değil. Beklediğimizin aksine BTS bu listede ilk sıralarda değil… Hadi hep beraber en zengin 10 K-Pop idolleri kimlermiş bir bakalım!

10-IU

Net serveti: 15 milyon dolar

IU, 2008 yılından beri K-Pop camiasında yerini koruyor. Binlerce albüm satışı yapan ve sayısız ödül kazanan IU, tatlı tarzı ile dikkat çekiyor.

9-Gina Choi

Net serveti: 16 milyon dolar

Gina Choi, Kanada’lı olsa da bu onun ünlü bir K-Pop yıldızı olmasını engellemedi. “Black&White” şarkısı ile başarı yakalayıp büyük bir servet sahibi oldu.

8- Sandara Park

Net serveti: 16 milyon dolar

Gina Choi, 16 milyon değerindeki servete sahip tek K-pop idolü değil. Celebmoney.com’a göre Sandara Park’ın serveti de Gina Choi ile aynı.

9- Lee Hyori

Net serveti: 18 milyon dolar

Fin.K.L’nin baş solisti olarak kariyerine başlayan Lee Hyori, 2003 yılında ilk albümü yayınlandıktan sonra kariyerine solo olarak devam etti. Hyori’nin çıkardığı 4 albüm Güney Kore listelerinde uzun bir süre zirvede yer aldı.

6- Choi Siwon

Net serveti: 18 milyon dolar

Hem Super Junior hem de Super Junior-M alt grubunun bir üyesi olan Choi Siwon 18 milyon dolarlık servetin sahibi. Şarkıcı, söz yazarı, model ve aktör olan Choi Siwon’un K-pop’ın en büyük ve en zengin yıldızlarından biri olmasına şaşmamalı…

5- Jung Ji Hoon

Net serveti: 20 milyon dolar

Birçoğumuz onu “Rain” olarak tanıyoruz ve çok seviyoruz… Güney Kore’nin en zengin K-pop sanatçılarından biri olan Rain’in başarısı da göz kamaştırıcı desek abartmış olmayız. 5 albüm, 3 dünya turnesi ve oyunculuk onun büyük servetinin arkasında yatan sır. 

4-  Dong Young-bae

Net serveti: 20 milyon dolar

Big Bang’in kurucu üyelerinden biri olan Taeyang, Hem Kore’de hem de Japonya’da büyük bir üne sahip. Grup başarısının yanı sıra Taeyang, solo olarakta büyük bir başarı yakalamıştır.  İkinci solo albümüyle Kore ve ABD Dünya listelerinde 1. sırada yer aldı.

3- Kwon Ji Yong

Net serveti: 30 milyon dolar

Belki birçoğunuz bu ismi ilk defa duydunuz, bahsettiğimiz kişi Big Bang grubundan tanıdığımız “G-Dragon”. Lüks yaşamıyla sürekli haberlerde boy gösteren G-Dragon’un zenginliği birçoğumuzun hayal edemeyeceği seviyede. 

2- PSY

Net serveti: 60 milyon dolar

Bütün dünyayı etkisi altına alan “Gangnam Style”ı hangimiz unutabildik ki? Hala YouTube’un en çok izlenen videolarından biri olan Gangnam Style, PSY’ye büyük bir servet kazandırdı. 

1- Kim Jaejoong

Net serveti: 80 milyon dolar

Seoulz.com geçtiğimiz yılın Haziran ayında K-pop idollerinin servetlerini derinlemesine incelemiş ve Kim Jaejoong en zengin olarak belirlenmiştir. Şarkıcı, söz yazarı, oyuncu, yönetmen, moda tasarımcı, girişimci, JYJ ve TVXQ gruplarının eski üyesi Kim Jaejoong, genç yaşına rağmen büyük bir başarı göstermektedir. 

Sizin “En Zengin” diye düşündüğünüz K-pop idolü kim? Yorumlara yazmayı unutmayın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir