DONGKIZ Üyesi Jaechan’ın Ajansı Okulda Zorbalık Söylentilerini Reddetti 

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da DONGKIZ üyesi Jaechan’ın okulda elektronik sigara içtiği ve kız öğrencileri taciz ettiği yönünde iddialar çıkmıştı. Netizen ayrıca iddialarını desteklemek için Jaechan’ın ilkokul ve ortaokuldan mezuniyet fotoğraflarını da ekledi. Dongyo Entertainment, DONGKIZ üyesi Jaechan’ın hakkında çıkan zorbalık iddialarını yalanladı.

Ajansın açıklaması;

“DONGKIZ’i her zaman destekleyen ve değer veren hayranlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Jaechan hakkında kısa süre önce bir çevrimiçi topluluk aracılığıyla paylaşılan yanlış bilgi ve söylentiler hakkındaki açıklamamızı sunuyoruz.

1. Gönderinin iddiaları doğru değil.

Gönderi yayınlandıktan sonra, sanatçıyla bizzat görüşme ve tanıdıklarıyla görüşme sürecinden geçtik ve gönderinin iddialarının doğru olmadığını teyit ettik.

İlgili konu sosyal açıdan önemli bir konu olduğu için, ajans çıkış yapmadan önce sanatçının sosyal ve okul hayatıyla ilgili okul temsilcileriyle kontrol sürecinden geçmişti ve herhangi bir sorun olmadığını kontrol ettik.

2. Ajans olarak şu anda gerçekleşen yasal prosedürlerin sonuçlarını bekliyoruz

İlgili yazı yayınlandığı andan itibaren şirket tüm referans materyallerini toplamıştır. 4 Mart 2022’de siber iftira ve yanlış bilgilerin yayılması yoluyla iftira şüphesiyle dava açtık ve o tarihten bu yana yüklenen bilgileri sürekli takip ettik.

Gelecekte, ajans, Jaechan ve ajansın tüm sanatçılarıyla ilgili yanlış bilgileri ve kötü niyetli yorumları sürekli olarak izledikten sonra, uzlaşma veya hoşgörü olmaksızın güçlü yasal işlemler yapacak. Dongyo Entertainment’ın sanatçılarıyla ilgili kötü niyetli gönderiler keşfetmeniz durumunda bunu protect@dongyoent.com adresine bildirmenizi rica ediyoruz.

Dongyo Entertainment’ın sanatçısı hakkında paylaşılan yanlış bilgi ve söylentilerin doğru olmadığını bir kez daha belirtir ve bilgilerden dolayı herhangi bir karışıklık veya yanlış anlaşılma olmamasını dileriz.

Dongyo Entertainment, henüz açmaya başlayan bir çiçeğin, anonimlik içinde gizlenmiş bir yerden haksız yere çiğnenmesini izlerken hareketsiz kalmayacak.

Teşekkür ederim.”

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir