Denemeniz Gereken 8 K-Beauty Trendi

Kore (K-beauty), güzellik trendleriyle son yıllarda Batı’nın objektifini çevirdiği ve cilt bakımında yakından takip ettiği ülkelerden biri oldu. 10 aşamalı bakım rutinleri, çift aşamalı temizlik, pirinç maskeleri ve dahası… Artık hepsi hayatımızın bir parçası olmuş durumda.

Son zamanlarda K-beauty, neredeyse tamamen temiz içeriklere yüzünü dönmüş durumda. Gelin hep beraber 8 K-beauty trendine bir göz atalım!

1- Aydınlık Cilt

Korelilerin capcanlı ve parlak görünmesinin sebeplerinden biri de çok fazla aydınlatıcı serum ve nemlendirici kullanmaları. Korede cilt temizleme yağları oldukça popüler, ve cilt temizliğine oldukça önem veriliyor. Ee ne kadar temiz cilt o kadar parlaklık sonuçta!

2- Retinol

Retinol son zamanlarda oldukça sık duyduğumuz bir içerik. Bu bileşen, yaşlanma karşıtı ve aynı zmanda cildi yatıştırıyor. İnc eçizgiler için biirebir olan retinool, cilt lekeleri için de kullanılmakta. Özellikle çoğu Kore bakım ürünlerinin içierinde bolca bulunuyor.

3- Havuç Tohumu Yağı

Havuç tohumu yağı yıllardır Kore’de cilt bakımı için kullanılıyor. Yaşlanma önleyici, mantar önleyici, antibakteriyel ve iltihap önleyici özelliklere sahip. Havuç tohumu yağı oldukça etkili bir antioksidan. Parlak cilt sevenler için birebir!

4- Kombucha

Kombucha, özellikle Kore’de çok popüler olan fermente bir çay. Fermante ürünler ise son zamanlarda cilt bakımında oldukça fazla karşımıza çıkıyor. Bu içerik cilt için oldukça etkili bir antioksidan.

5- Temiz İçerikler

Son zamanlarda birçok K-beauty markası doğal içeriklere doğru bir dönüşüm içerisinde. Hatta bazı markalar tamamen vegan içerikler üretmeye başladı. Minimal ve doğal içeriklerin cilde her zaman daha iyi geldiği kesin..

5- Huş Ağacı Özü

Huş ağacı özü, uzun zamandır kozmetikte kullanılıyor olsa da son zamanlarda daha popüler hale gelmeye başladı. Bu içerik cildi nemlendirme konusunda oldukça başarılı. Huş Ağacı özü aynı zamanda cilt ödemlerine de oldukça iyi geliyor. Daha ne olsun!

6- Asitler

Son yıllarda asitler cilt bakımında oldukça ön plana çıkan içerikler oldu. Birçok cilt sorununa iyi gelen asit çeşitleri mevcut. K-beauty markaları da bu trendi yakaladı ve hem temiz içerikli hem de oldukça başarılı ürünleri piyasaya sürdü.

7- Cica

Cica’ya ürünlerin arkasında içerikler bölümünde “Centella Asiatica” ismiyle de rastladığımız olmuştur. Özellikle hassas ciltlerin severek kullandığı bu içerik saplıklı bir cilt için vazgeçilmez. Kore’de de oldukça sevilen Cica, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi.

 

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir