Crush Irkçılık İddiaları Yüzünden Tepki Gördü / Açıklama Yaptı

Crush, yakın tarihli bir etkinlikte sahne alırken iki siyahi hayranının elini tutmayı reddettiği iddiaları ile karşı karşıya kaldı.

Hayranlar, Crush’ın videosunu paylaşıp diğer hayranlarının elini tutarken iki siyahi hayranına hayır anlamına gelen bir el işareti yapıp tutmayı reddettiğini iddia etti. Crush’ın bu hareketi sosyal medyada paylaşılıp eleştiri aldı.

Crush, 2020’de ırkçılığa karşı sosyal medyada paylaşımlar yapıp buna karşı olduğunu belirtmesinden dolayı netizenlerden bazıları Crush’ın bu hareketi bilerek yapmadığını savundu.

Crush, sosyal medyadaki tepkilerin büyümesi üzerine Instagram hesabından bir açıklama paylaştı ve performansı sırasında siyahi hayranlarına ırkçılık yaptığı iddialarına yanıt verdi;

“Herkese merhaba, dün geceki 2022 SOMEDAY PLEROMA festivalindeki performansımdan izleyici etkileşimi etrafında dönen konuyu ele almak istedim.

Yaklaşık 2 yıldır uzaktaydım ve seyirciler arasındaki en sevdiğim hayranlarımla sahnede performans sergileyebilmek unutulmaz ve uzun zamandır beklenen bir deneyimdi, bu yüzden doğal ve içgüdüsel olarak kalabalığa doğru yürüdüm ve uzandım.

Daha fazla yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için, güvenlik önlemi olarak belirli bölümlerde hayranlara beşlik çakmaktan kaçınmam gerektiğini açıklamak isterim – hayranlar seyirci bölümünü tutan parmaklıklara çok yaklaşıyorlardı ve gördüm ki bunlar ön sırada çitlere doğru itiliyordu, bu yüzden hayranlarımın güvenliği için yaklaşmamak için hızlı bir karar verdim.

Eylemlerimin neden olabileceği yanlış anlaşılma için içtenlikle özür dilerim. Hayranlarımın her birini seviyorum ve asla ayrımcılık yapmam ve kimseyi kayırmam.”

Hayranlar videoyu başka bir açısından tekrar paylaştılar ve herhangi güvenliği ihlal eden bir olay olmadığını, kimsenin onları itmediğini ve herkesin sağlık protokollerine uyduğunu iddia ettiler. 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir