CLC Üyesi Sorn TikTok Videosu İçin Özür Diledi

CLC üyesi Sorn, geçtiğimiz günlerde paylaştığı “Squid Game Karakterlerine Ne Verirdim” başlıklı TikTok videosunda Abdul Ali (Anupam Tripathi) karakterine bir avuç kozmetik sunduğu için tepki almıştı. Bir netizenin Ali’ye sunulan kozmetikler arasında cilt beyazlatıcı ürün görüldüğünü belirtti. Bunun üzerine bazı netizenler, Ali’nin cildini beyazlatmak için cilt beyazlatma ürünleri sunarak ırkçılık gösterdiğini söylemişti. Bunların ardından Sorn, TikTok videosu için özür diledi.

“Bu videonun TikTok’ta görüldüğü gibi zararsız olması gerekiyordu. Ama ne olursa olsun yanlış anlaşılmalara neden olduysam özür dilerim. Kesinlikle renkçiliği veya herhangi bir tür ayrımcılığı savunmuyorum. Ve bu tür fikirleri içeriğim aracılığıyla asla sürdürmem. Göründüğüm tüm içeriğin nasıl algılanabileceğini dikkatlice düşündüğümden emin olacağım ve hepiniz için daha iyi hale getireceğim. Desteğiniz için her zaman teşekkür ederim.”                                                                                                                                                                                                            

Ayrıca cilt bakım şirketi Wishtrend, ürünlerin cilt beyazlatıcı değil de  nemlendirici ve toner olduklarını açıkladı, yapılanın ırkçılık olmadığını ve ırkçılığı desteklemediklerini ilettiler. Bununla birlikte tüm sorumluluğu şirketin üstüne alarak TikTok videosunu kaldırdılar.

Paylaşılan açıklama ve özür yazısı:

 

“Bu videodan rahatsız olanlardan içtenlikle özür dileriz. İçerikten rahatsız olanlar adına videoyu Tiktok’umuzdan kaldırma kararı aldık. Her şeyden önce, içeriğin planlanmasında Sorn’un herhangi bir katılımı ve ilgisi olmadığını vurgulamak isteriz. Yaratıcı kontrol yalnızca Wishtrend’deydi. Videomuzun amacını çevreleyen çok fazla yanlış anlaşılma var gibi görünüyor. Biz Wishtrend ve Sorn renk ayrımcılığını veya herhangi bir tür ayrımcılığı savunmuyoruz. Ve bu tür fikirleri içeriğimiz aracılığıyla asla sürdürmeyeceğiz. Bir cilt bakımı e-ticaret markası olarak, “Squid Game karakterlerine ne verirdim” TikTok trendine bir değişiklik yapmak istedik ve bu videolar genellikle Ali’ye en sevilen, en büyük seçeneği sunanları gösterir çünkü Ali karakteri çok sevilirken, diğer karakterler daha az seçenek alır. Gösteriyi izleyen dünyadaki birçok insan gibi, biz de Squid Game’den Ali’yi büyük kalbi ve kalıcı izlenimi için seviyoruz. Ona geniş bir ürün yelpazesi vermeyi seçmemizin tek nedeni budur. Ayrıca, Dear, Klairs Supple Hazırlık Yüz Toniği, esas amacı cildi nemlendirmek olan hassas ciltler için nemlendirici bir tonerdir ve herhangi bir beyazlatıcı özelliği yoktur.  Ürünlerimizin seçiminde herhangi bir kusur yoktu.  İçerik üretimi ve yayınlanması sürecinde daha bilinçli olacağımıza ve revizyonlar için daha fazla zaman alacağımıza söz veriyoruz.  Teşekkürler”

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. abi bilerek yapmamıştır ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir