Cerrahi İşlem Geçirdiğini İtiraf Eden K-POP Idolleri

Plastik cerrahi, Kore’de hem genel halk hem de ünlü sanatçılar veya K-Pop idolleri gibi pek çok insanın istediği yüz/vücut hatlarına sahip olmanın bir yolu. Güney Kore’de plastik cerrahi sadece sanatçılar veya K-Pop idolleri arasında değil, aynı zamanda sıradan insanlar arasında da oldukça popüler. Plastik cerrahinin amacı, yüzün şeklini iyileştirmek, daha çekici görünmesini sağlamaktır. Güney Kore’deki ebeveynlerin çoğu, çocukları estetik ameliyat istiyorsa buna karşı çıkmıyor, bunun yerine destekliyorlar.

K-Pop idolleri arasında plastik cerrahi genellikle eğlence dünyasına girmeden önce yapılır. Bazı idoller estetik ameliyat yaparak yüzlerini yeniden şekillendirmeye karar verirler. Şimdiki gibi çekici bir yüze sahip olmak için estetik ameliyat geçirdiklerini örten idoller var fakat aynı zamanda bazı idoller çeşitli nedenlerle estetik ameliyat geçirdiklerini dürüstçe söylüyorlar. 

Sizin için bu yazımızda, cerrahi işlem yaptıran ve bunu dürüstçe itiraf etmeye cesaret eden idolleri bir araya getirdik. Yazımızı okumaya devam edin!

1- Soyou (SISTAR)

Soyou, burnu yüzünden sert eleştirilere maruz kaldığını ve cerrahi işlemle bu eleştirilerin üstesinden gelebildiğini açıkladı. 

2- JooE (MOMOLAND)

On Knowing Bros, JooE’nin kulağındaki bir kıkırdak parçasının artık burnunun bir parçası olduğu haberini yapmıştı.

JooE, burun estetiği olduğunu şu sözleriyle doğruladı;

“Aslında sağ kulağımı gerçekten çok seviyorum ama artık orada kıkırdağım yok…(kıkırdak) burnuma girdi…Bu yüzden burnumu tutarsam kulağımı da tutarım” 

3- Jessi

Jessi bir  keresinde  gözleri ve burnuna estetik işlemler uygulandığını itiraf etti . Ajansının estetik işlemler yaptırmasını tavsiye ettiğini, ancak Jessi, estetikten sonra kendisini görünce hayal kırıklığına uğradığını açıkladı.

“Ameliyat olduğum için pişmanım. Çıkış yapmadan önce pek fotojenik değildim. Bu yüzden ajansım burnumu ve gözlerimi yaptırmamı tavsiye etti, ben de yaptım. Yeni yüzümü ilk gördüğümde, bir canavara benzediğimi düşündüğüm için ağladım. ” 

Ayrıca Jessi,Happy Together’ın bir bölümünde göğüs implantları yaptırdığını açıkça ve gururla kabul etti .

Ben de bir insanım, bu yüzden olumsuz yorumlara bakmaya başladım. Birçoğu meme implantı yaptırdığımın çok belli olduğundan bahsediyor… Ameliyatın parasını kendi paramla ödedim! Neden saklamam gerekiyor? “

4- Chaeyeon (DIA)

Chaeyeon  , Video Star’da kendisinin çocukluk fotoğrafı gösterildikten sonra burnunda estetik ameliyat olduğunu doğrulamıştı.

5- Heechul (Super Junior)

Heechul’un yakışıklılığının iyi genlerin sonucu olmasına rağmen , tıbbi nedenlerle burnundan ameliyat olduğunu kabul etti.

“Geçmişte burnum kırıldı, bu yüzden yaptırmam gerekiyordu. Aslında şimdi daha düşük. Tekrar halletmek istiyorum. “

6- Nam Joo Hyuk

Bu yakışıklı oyuncu dişlerini düzeltmek için diş teli taktı…… 

Ve gülümsemesi için harikalar yarattı!

7- Krystal [f (x)]

Nam Joo Hyuk gibi Krystal  da dişlerini düzeltmek için diş teli taktırdı.

8- Ji Chang Wook

Aktör  Ji Chang Wook  , inanılmaz yeteneği kadar gerçekçi olamayacak kadar iyi görünümüyle de tanınıyor. Ameliyat öncesi fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra bile hayranları onun hayatı boyunca iyi göründüğünü kabul etti. Evet estetiksiz bile o harika!

9- Yunho ( TVXQ!)

Canlı bir yayın sırasında  Yunho , sadece bir işlem geçirdiğini itiraf etti: diş telleri.

“Pek çok kişi estetik ameliyat olup olmadığımı sordu ama ben hiç yaptırmadım. Yine de dişlerimdeki sonuçların böyle olmasına sevindim.”

10- Yoo Seung Ho

Bu yetenekli oyuncunun güzel görünüşü, doğanın bir sonucudur .. YOO Seung Ho diş teli taktırdığını itiraf edenler arasında. Gerçi artık diş teli taktırmayanların sayısı yok denecek kadar az!

11- CL

Bu listedeki diğer idollerin çoğu gibi,  CL de  diş tellerinin yardımıyla mükemmel düz dişlere sahip oldu. Diş telleri olsun ya da olmasın, o her zaman çarpıcı olmuştur!

12- Kyuhyun (Super Junıor)

Radio Star programında Kyuhyun, çift göz kapağı ameliyatı olduğunu söyledi. Ayrıca prosedürü gerçekleştirmenin kendi istediğ ile olduğunu, şirketinin kendisini zorlamadığını söyledi. Ameliyatı kişisel nedenlerle yaptı, çünkü ailesinde tek göz kapağı olan tek kişi kendisiydi. Ebeveynleri ve kız kardeşinin hepsinin çift göz kapağı var. Ama komik olan şey, estetik ameliyattan sonra Kyuhyun’un ebeveynlerinin çocuklarının yüzünde bir değişiklik fark etmemiş olmasıydı.

13- MINZY

2NE1’i denetleyen ajans YG Entertainment, sonunda sanatçı hakkındaki spekülasyonlara karşı açıldı ve “Minzy, burnun şeklini iyileştirmek için ameliyat yaptı. Ancak operasyon Minzy’de burun iltihabı, tahriş ve burnun iç bölgesinde iltihaplanma olduğu için gerçekleştirildi ” dedi.

14- Shindong (Super Junıor)

Shindong, SM Entertainment CEO’sundan aldığı tavsiye üzerine göz kapağı ameliyatı geçirmişti. Lee Soo-man o sırada Shindong’un yüzünün kasvetli göründüğünü düşündü ve ona estetik ameliyat olmasını söyledi. 

Shindong, konuk olduğu bir programda gözlerini daha geniş göstermek için bant yapıştırdığını ve bu görünüşünü çok beğendiği için ertesi gün ameliyat olmaya gittiğini itiraf etmişti.  

Sizce yukarıdaki idollerden en büyük değişimi kim yaşamış? Yorumlara yazmayı unutmayın!

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.