Bugüne Kadar En Uzun Süre Aktif Olan 5 K-Pop Kız Grubu

K-pop, sektördeki çoğu şirket tarafından belirlenen tipik yedi yıllık sözleşmeyi gösteren yedi yıllık uğursuzluğuyla ünlüdür. Birçok grup bu uğursuzluğu aşamaz. Geçen yıl içinde GOT7 grubu sözleşme sürelerinin ardından şirketten ayrılmıştı. Lovelyz’in dağılma haberi ise şuan gündemde.

Yedi yıllık uğursuzluk, bazı nedenlerden dolayı özellikle kız grupları için daha da zordur, bu yüzden bugüne kadarki en uzun süre aktif olan 5 kız grubunu tanıtmamızın nedeni budur.

Aşağıdaki listeye göz atın!

5) A PINK – (19 Nisan 2011’de çıkış yaptı)

A PINK 2011’de çıkış yaptı ve şu anda 2011’de çıkış yapan tek aktif kız grubu. Naeun bu yılın başlarında şirketten ayrılmış olsa da, A PINK promosyonlarının sona ermeyeceğine ve altı üyenin grubun başarılı olmasını sağlayacağına söz verdi. Bu, 10 yıl sonra bile üyeler arasındaki bağı gerçekten gösteriyor!

4) Brave Girls (8 Nisan 2011’de çıkış yaptı)

Bu grup listede olma konusunda şüpheli çünkü 2016’da tüm kadro değişikliğinden geçtiler. Bu mevcut kadro çıkışlarının üzerinden sadece beş yıl geçti, ancak grubun kendisi 8 Nisan 2011’den beri aktif. Şarkılarına mutlaka göz atın, dinlemeye değer.

3) Jewelry  (İlk çıkış 30 Mart 2001 / Dağılma 8 Ocak 2015)

Bu on dört yaşındaki kız grubu yüzyılın başında çıkış yaptı! Çok sayıda kadro değişikliğinden geçmesine rağmen, bu grup 2015’in başlarında dağılmadan önce neredeyse ON DÖRT YILDIR aktifti. Jewelry’nin ayrıca bugün k-pop dinleyicilerinin hala sevdiği çok sayıda hit parçası var. 

2) Girls’ Generation (5 Ağustos 2007’de çıkış yaptı)

Birçok kişi, bazı üyelerin ayrılması nedeniyle Girls’ Generation’ın dağıldığını düşünüyor. Ancak grup dağıldığını hiçbir zaman açıklamadı.

Girls’ Generation, Güney Kore’deki bir kız grubunun özeti olarak tanımlanıyor. Bu sekiz güzel kadın 2007’den beri bu sektörde faaliyet gösteriyorlar. Kız grubu kültüründe adeta devrim yarattılar ve şu anda bireysel etkinliklere odaklanmalarına rağmen geri dönüş sözü verdiler.

1) Brown Eyed Girls (2 Mart 2006’da çıkış yaptı)

En uzun aktif kız grubu olarak ilk sırada Brown Eyed Girls’ün yetenekli hanımları geliyor! On beş yıl önce çıkış yapan bu kadınlar yetenekleri, güzellikleri ve müzikleriyle tanınırlar. Grup faaliyetlerinde 2011’den bu yana büyük boşluklar var. Brown Eyed Girls, en son 2019’da olmak üzere sürekli olarak müzik yayınladı. Yakında bir geri dönüş umuduyla, on beş yıllık bir rejime ulaşmak kolay değil, ancak bu hanımlar bunu başardı. Onlara teşekkurler!

 

kaynak: allkpop

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.