BTS ve BLACKPINK Üyesi Lisa, Billboard Rekoru Kırdı!

BTS ve BLACKPINK üyesi Lisa, Billboard’un yeni Hot Trending Songs listesinde tarih yazıyor!

Geçen Ekim ayında Billboard, Twitter’da müzikle ilgili küresel trendleri ve sohbetleri gerçek zamanlı olarak izleyen ve yeni çıkanlar, ödül gösterileri, festival anları, müzik nostaljisi ve daha fazlasını vurgulayan yeni bir liste başlattı. Billboard’a göre, Hot Trending Songs listesi “insanların ne dinlediklerini değil, ne hakkında konuştuğunu takip etmesi bakımından benzersizdir.”

12 Mart’ta sona eren hafta boyunca, hem BTS’in hit şarkısı “Butter” hem de BLACKPINK üyesi Lisa’nın solo çıkış şarkısı “LALISA”, Hot Trending Songs listesinde art arda 20. haftasını geçirerek, bu başarıya ulaşan ilk iki şarkı oldu.

Özellikle, bu başarı, hem “Butter” hem de “LALISA”nın 20 hafta önce Ekim 2021’de başlangıcından bu yana listede her hafta harcanan tek iki şarkı olduğu anlamına geliyor.

“Butter”, 25 Şubat – 3 Mart arasındaki takip haftası için 3,9 milyon Twitter bahsetmesi kaydettikten sonra 12. haftasını işaretleyerek grafikte bu hafta 1 numaradaki yerini korudu. Bu arada, “LALISA” konumunu sürdürdü. Aynı hafta 289.000 Twitter sözü ile 17. sırada.

“Butter” da dahil olmak üzere BTS, bu hafta listedeki ilk 20 noktadan yedisini aldı. Jungkook’un “7 Fates: CHAKHO” OST parçası “Stay Alive” ( prod Suga ) 3 numarada, Jin’in “Jirisan” OST parçası “Yours” 5 numarada, Jin’in “Super Tuna”sı ise 1 numarada yer aldı. 6, V’nin “Our Beloved Summer” OST parçası “Christmas Tree” 12 numarada, “Permission to Dance” 13 numarada ve “Dynamite” 18 numarada.

Hem BTS’i hem de Lisa’yı tebrik ederiz!

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir