BTS Üyeleri Nasıl Keşfedildi?

Dünyayı başarılarıyla kasıp kavuran, eşsiz müziğiyle insanlara ilham olan BTS üyelerinin nasıl keşfedildiğini biliyor musunuz? Bir ARMY iseniz, BTS üyelerinin nasıl keşfedildiği ve BTS’in nasıl oluştuğu soruları muhtemelen aklınızdan geçmiştir. Gelin BTS üyelerinin keşfedilme hikayelerine bakalım;

BTS/ RM

BTS onsuz var olamazdı. O, BTS’in muhteşem lideri ve olağanüstü rap becerikleriyle bilinen üyesi RM. Epik High’ın “Fly” şarkısını ilk kez dinledikten sonra altıncı sınıfta rap yapmaya başladı. 2007 yılında, ortaokuldayken, RM, Runch Randa adı altında rap yapmaya başladı. RM, bir hip-hop ajansı için seçmelere davet edilene kadar solo rapçi olarak şarkı yayınlamaya başladı. Burada seçmelerde jüri üyesi olan Untouchable’dan Sleepy ile tanıştı. RM’nin rapinden etkilenen Sleepy, RM’yi Big Hit Entertainment seçmelerine davet eden yapımcı Bang Shi Hyuk’a bağladı. Ardından, RM 2010 yılında Big Hit Entertainment’ta stajyer oldu.

BTS/ Jungkook

O, K-Pop’un hem maknae olup, hem de muhteşem çok yönlü vokaliyle bilinen idolü. Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki, muhteşem altın maknae Jungkook’tan.

Jungkook, popüler program SUPERSTAR K’nin üçüncü sezonu için memleketi Busan’da seçmelere katıldığında keşfedildi. Seçme turunda elendi, ancak şov ona JYP Entertainment, FNC Entertainment ve Starship Entertainment da dahil olmak üzere en az yedi ajans tarafından keşfedilecek kadar şans sundu.

Sonunda, Jungkook stajyer olmak için Big Hit Entertainment’ı seçti. Jungkook, diğer ajanslar yerine Big Hit Entertainment’ı seçmesinin nedeninin, onu rapiyle etkileyen ve Jungkook’un onunla antrenman yapmak ve çalışmak istemesine neden olan RM yüzünden olduğunu söyledi. Uzun lafın kısası, RM, Jungkook’un BTS üyelerinden biri olmasının nedenlerinden biri.

BTS/ Jimin

K-Pop’un en eşsiz vokallerinden biri o… Kuğu gibi süzülen dansıyla bilinen bir mücevher. 

Dans Bölümü altında okuduğu Busan Sanat Lisesi‘nde öğrenciyken, Jimin’in yeteneğinden etkilenen bir dans öğretmeni onu Big Hit Entertainment seçmelerine katılmaya teşvik etti. Busan’daki memleketindeki seçmeleri geçtikten sonra Jimin, stajyer olacağı Seul’e uçtu. Son üye olarak Jimin‘in eğitimi grubun en kısa süreli olanıydı. 2013 yılında ise kısa stajyer dönemine rağmen muhteşem yetenekli bir idol olarak debut yaptı.

BTS/ Jin

K-Pop’un gümüş sesli vokaliyle ve altın orana sahip yüzüyle bilinen idolünü bilmeyen yoktur. 

Grubun ‘Fake Maknae’si Jin, aslında Anyang’daki memleketinin sokağındayken SM Entertainment tarafından keşfedildi. Ancak, teklifin bir kandırmaca olduğunu düşünerek, şirketin teklifini hiç düşünmedi. Üniversite öğrencisiyken bu kez Big Hit Entertainment tarafından tekrar keşfedildi. Big Hit Entertainment’ın bir izcisi Jin’i otobüsten çıkarken gördü ve onu şirket için seçmelere ikna etti. Şarkı söyleme veya dans deneyimi olmayan bir tiyatro öğrencisi olarak Jin, oyuncu olmak için seçmelere katıldı. Ancak, Big Hit Entertainment’ın başka planları vardı ve onu BTS için stajyer olmaya ikna etti. Şu anda grubun vokalistlerinden biri. Jin hiçbir zaman K-pop idolü olmayı planlamamış olsa da, onu BTS üyelerinden başka bir şey olarak hayal etmek zor olurdu.

BTS/ Suga

Suga, lisede Gloss adı altında rapçi olarak başladı. Suga’nın hem rapçi, hem de yapımcı olarak isim yapması uzun sürmedi. (O zamanlar memleketi Daegu’da bulunan D-Town grubu gibi yerel sanatçılar için besteler yapıyordu.) Kısa bir süre sonra Suga, Reflow gibi daha tanınmış sanatçılar için parçalar üretmeye başladı. Suga, şirketin “Hit It” adlı rap yarışması için bir broşür gördükten sonra Big Hit Entertainment için seçmelere katıldı. O yarışmayı kazanamadı ama ikinci oldu. Bu da Big Hit Entertainment’ın onu yapımcı ve stajyer olarak imzalaması için yeterliydi. Suga şirkete yapımcı olarak girmeyi planlasa da şirketin kurucusu Bang Shi Hyuk 2010 yılında BTS’e katılmaya ikna etti ve grubun rapçilerinden biri oldu.

BTS/ Taehyung

Kpop’ta en iyi visual olarak gösterilen, derin vokaliyle bilinen üye. Evet BTS’in ses dehası vokalisti ve olağanüstü visuali ile bilinen üyesi Taehyung’dan bahsediyoruz.

Müzisyen olma hayali kuran Taehyung, lisede babasının tavsiyesi üzerine saksafon çalmaya başladı. Kısa bir süre sonra, yakın arkadaşına Daegu’daki Big Hit Entertainment seçmelerine eşlik etti. V’nin kendisi seçmelere katılmayı düşünmüyordu ve sadece arkadaşını desteklemek için oradaydı. Ancak Big Entertainment’tan bir ekip üyesi onu gördü ve seçmelere katılmaya teşvik etti. Babasını izin için aradıktan sonra, V hemen seçmelere katıldı ve o gün Daegu’dan bir sonraki tura geçebilen tek kişi oldu. Ve Bighit Entertainment altında stajyer olmaya hak kazandı.

BTS/ J-Hope

Çoğu idolün çoğu zaman favori dansçısı olarak gösterdiği dünyalar tatlısı J-Hope, BTS’den önce muhteşem dansçı olarak biliniyordu. JYP Entertainment seçmelerine katılmadan önce memleketi Gwangju’da Neuron dans ekibinde dansçı kariyerine başladı. Birkaç rauntta başarılı olmasına rağmen, J-Hope en sonda JYP tarafından sonraki seçmelerde seçilmedi. Bunun yerine Big Hit Entertainment seçmelerine katıldı. Dans becerileri ve ritim duygusu nedeniyle Big Hit Entertainment, J-Hope’un potansiyelinin bir rapçi olduğunu gördü ve onu stajyer olarak aldı. Ancak, J-Hope’un BTS üyelerinden biri olarak çıkışı neredeyse gerçekleşmeyecekti. O bir stajyerken, RM’in BTS’in J-Hope gibi bir üyeye ihtiyacı olduğuna ikna edene kadar neredeyse yollarını ayırıyordu. Bundan sonra, J-Hope grupta kaldı. Böylece RM ve Suga ile birlikte BTS’in üç rapçisinden biri oldu.

Böylece tüm BTS üyeleri keşfedilmiş oldu!

16 Ocak 2022

Netizen Nedir?

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir