Başka Kariyerleri Olan 7 K-Pop Yıldızı

K-pop yıldızı olmak, kişinin vokalini ve dans becerilerini geliştirmek ve onları spot ışığa hazırlamak için uzun ve zorlu yıllar süren bir eğitim gerektiren zorlu bir kariyerdir. Yine de bazı idoller asıl işlerine bağlı kalmıyor ve profesyonel anlamda ufuklarını genişletiyor. Oyunculuk, modellik ve sunuculuk dışında bazı idoller standartları aşıyor ve ticaret endüstrisi, gıda endüstrisi vb. gibi diğer meslek türlerine yöneliyor.

İşte bambaşka kariyere sahip K-Pop İdolleri:

1. BTS Suga – Yapımcı

Suga’nın prodüksiyon becerileri, BTS üyesi olduğu ilk günlerinden beri biliniyor. Grubun kariyeri ilerledikçe, şirket arkadaşlarının yanı sıra başka sanatçılar için de müzik üretmeye başlayan rapçi, inanılmaz yeteneği sayesinde müzik ödülleri kazandı.

Diğer idol yapımcıları: Epik High Tablo, (G)IDLE Soyeon, Zico, SHINee Jonghyun, BIGBANG G-Dragon,vb…

2. Sandara Park – YouTuber

Sandara Park, eğlence endüstrisindeki zengin ve uzun süreli kariyeri boyunca birçok meslekle uğraştı. Aslında idolün oldukça etkileşimli bir YouTube kanalı var ve burada “2NE1 TV”yi yeniden başlatıp “Dara TV”ye dönüştürerek hem kişisel hem de profesyonel hayatından günlük kesitleri paylaşıyor.

Diğer idol YouTuber’lar: MAMAMOO Solar, Amber Liu, AKMU Lee Suhyun, vb…

 3. Zico – CEO

Uzun zamandır etrafta olan bir idol olmanın en iyi yanı, kendi şirketlerini kurmak için deneyimlerini kullanabilmeleri. Zico kesinlikle çok şey öğrendi ve 2019’dan beri kendi kariyerine odaklanacağı ve bu süreçte diğer sanatçıları yöneteceği KOZ Entertainment şirketinin CEO’su oldu. Dvwn, Zico’nun ajansına imza atan ilk sanatçıdır.

Diğer ünlü CEO’lar: PSY (P Nation), Rain (Rain Company), Jackson Wang (Team Wang), Yubin (RRR), vb…

4. Epik High Tablo – Yazar

Tablo, hem yurtiçinde hem de yurtdışında var olan en şiirsel ve bilge müzisyenlerden biridir. Bunu akılda tutarak, onun lirik yeteneğinin tamamen yazılı kitaplara uzanması doğaldır. Rapçi, hem Korece hem de İngilizce olarak iki kitap yayınladı. 2008 yılında yayınlanan ilk kitabı “Pieces of You”dur ve kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon içerir. Sekiz yıl sonra, “BloNote” canlandı ve Tablo’nun radyo programı “Tablo’s Dreaming Radio”dan en unutulmaz alıntılarından bazılarını geri getirdi.

Diğer idol yazarlar: SHINee Jonghyun (“Skeleton Flower: Things That Have Been Release and Set”), Jessica Jung (“Shine”) vb…

5.  Eric Nam – Podcast Yayıncısı

Eric Nam birçok yeteneği olan bir adam ve bunları hayranlarıyla paylaşmaktan çekinmiyor. “Daebak Show” adlı podcast’inde K-pop endüstrisinin harika yanı hakkındaki bilgilerini paylaşıyor ve müziğin yanı sıra arkasındaki tarihi de anlatıyor. Söylemeye gerek yok, gösteri büyük bir hit ve kendi takipçileri var. Daha önce duymadıysanız, şimdi keşfetme zamanı!

Diğer idol podcast yayıncıları: Epik High Tablo “The Tablo Podcast,” Jae Park ve Alexa’nın “How Did I Get Here?” vb…

6. Jessi – Talk show sunucusu

Jessi her zaman kendiliğindenliği, içtenliği ve vahşeti ile tanınır. Diğer birçok şaşırtıcı özelliğinin arasındaki bu üçü, eğlenceli bir talk show için mükemmel tarifi oluşturuyor. İzleyiciler ayrıca her bölümde davet edilen ünlü konuğa göre Jessi’nin tavır değişikliğini izlemekten keyif alabilirler. Kesin olan bir şey var: kahkaha garanti!

Diğer idol talk show sunucuları: IU “Palette”, Red Velvet Seulgi “Seulgizip”, JYP “Party People” vb…

7. miss A Fei – Şef

Bazı idoller için yetenek, eğlence endüstrisinin çok dışında ve mutfağa giriyor. İnanılmaz mutfak becerileri onu birçok yemek pişirme programında kendine yer edinen Fei için durum böyle. Sırasıyla 2013 ve 2014’te “Master Chef Korea Celebrity” ve “Cook King Korea”da ikinci oldu.

Diğer idol şefler: Super Junior Leeteuk, BTS Jin, CNBLUE Minhyuk, iKON Yunhyeong, vb…

kaynak: soompi

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir