Ana Vokalistler Gibi Şarkı Söyleyebilen 9 K-Pop Rapçisi

Her K-pop rapçisinin yetenek seviyeleri baş döndürücüdür. Bununla birlikte, performans yeteneklerinin ötesine geçen bazı rapçiler var. K-Pop sektöründen bu listeye dahil edebileceğimiz birçok isim var, ama şimdilik 9 tanesinden başlayalım… Kemerlerinizi iyi bağlayın, çünkü bu liste hızın ta kendisi!

1. MONSTA X – Joohoney

Joohoney, dinleyicileri benzersiz şekilde heyecanlandırabilir ve rap becerileri kesinlikle dikkate değer. Bu yüzdenThe King of Mask Singer programında yer alması bazıları için sürpriz olmuş olabilir. Ancak doğal sahne varlığı ve güzel ses tonu onun bu listede yer alması için büyük bir neden. Tıpkı maskesinin dediği gibi; o gerçekten en iyisi!

2. (G)I-DLE- Jeon Soyeon

Lider, ana rapçi, vokalist, yapımcı… Jeon Soyeon‘un yetenek listesi hiç bitmeyecek gibi görünüyor! Sesi (G)I-DLE için ikoniktir, ancak  son zamanlarda solo çalışmasıyla da oldukça ön planda. “Produce 101” programında geçirdiği süre boyunca vokaliyle övüldü ve hem şarkı söyleme hem de rap yeteneği tüm performanslarında açıkça görülüyor.

3. Stray Kids – Han

Stray Kids üyesi Han, en çok inanılmaz hızlı tempolu ve ritmik rap akışıyla tanınıyor olabilir, ancak şu anda K-pop’taki en iyi vokalistler arasında olduğu da kaçınılmaz bir gerçek. Grubun çıkış öncesi yayınından Kingdom: Legendary Wardaki son aşamalarına kadar Han, vokal ve rap konusundaki ikili yeteneğiyle herkesi şaşırttı.

4. MAMAMOO – Moonbyul

MAMAMOO inanılmaz vokalleriyle tanınan bir grup, o kadar ki grubun selamlaması bile güzel bir armonik cümleden oluşuyor. Bu nedenle, ana rapçi Moonbyul’un da güzel bir sese sahip olması şaşırtıcı gelmeyebilir. Sesinin yanı sıra doğal yeteneği onun bu listede yer alması için yeterli bir sebep oldu!

5. BTOB – Minhyuk

Vokal bölümünde kendisini her zaman öldüren bir diğer grup olan BTOB üyeleri, en karmaşık armonileri bile söylerken oldukça başarılılar. Minhyuk bir rapçi olarak kabul edilebilir ancak vokalinin de şakası yok! (Bu içeriğe de göz atın!)

6. Weeekly – Zoa

Bu, TikTok’u ele geçiren parça, bu şarkının tam bir bop olduğunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda tüm çaylak kız grubu Weekly‘nin üyelerinin süper yetenekli olduğunu da gösteriyor. Zoa, ana rapçi unvanına sahip olabilir, ancak tatlı ve istikrarlı sesi sayesinde onun ana vokal olduğunu düşünmenizde de bir sorun olmayacaktır.

7. SEVENTEEN – S.Coups

HOT’ın “Happiness” parçasının bu cover’ı sadece lider ve ana rapçi S.Coups‘un vokal hünerinden kısa bir kesit içeriyor, ama inanın bana – o harika bir vokalist. Onun vokal bölümündeki başarısını duymak istiyorsanız, “Ah! Love”, Semicolon EP’lerinden. S.Coups’un sesi, vokalistler Jeonghan ve Joshua’ya tam olarak uyuyor!

8. BLACKPINK – Jennie

BLACKPINK‘ten Jennie, hem ana rapçi hem de ana vokal unvanına sahip! BLACKPINK’in şarkılarında ve kendi solo çalışmasında pürüzsüz vokaller ve temiz rap dizeleri arasında zahmetsizce geçiş yapıyor, bu yüzden BLINK’leri her zaman tetikte tutuyor. Jennie gibi başarılı olmak için bir doz yetenek ve sıkı çalışma gerekir!

9. BTS – J-Hope

Bu liste BTS‘in çok yetenekli rapçisi, vokalisti ve dansçısı J-Hope olmadan eksik kalır. Doğal ritim duygusu ve güzel melodik sesi, hem rap hem de şarkı söylemeye mükemmel bir şekilde uyuyor. J-Hyle ki ikisini kusursuz bir şekilde BTS üyesi ve solo sanatçı olarak çalışmalarına harmanlayabiliyor.

16 Ocak 2022

Netizen Nedir?

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. […] Ana Vokalistler Gibi Şarkı Söyleyebilen 9 K-Pop Rapçisi yazımızı buradan […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir