Ailee, Bir Ayda 10 Kilo Verdiğini Açıkladı

Kanal A’nın varyete programı ‘Oh Eun Young’s Golden Counseling Center’ın 17 Eylül yayınına Ailee konuk olarak katıldı. Burada, performanslarından önce sahne korkusu yaşadığını ve halktan sürekli bir baskı hissettiğini itiraf etti.

Ailee;

“Hangi standarda uymam gerektiğini bilmediğim o kadar çok şey vardı ki. Özellikle kilom gibi şeylerle. [Netizenler] bana çok zayıf olduğumu söylediği için kilo aldığımda, daha sonra kilo aldığımı söylüyorlardı. 3-4 yıldır aynı kiloyu koruyorum ama biraz şişkin görünsem kilo aldığımı söylerler. [Yüzüm] biraz keskin görünüyorsa, kilo vermeyi başarmışsın derler… Genellikle umursamadığım şeyler için çok endişelendim. Birçok şeyle ilgilenmeye başladım ve ‘bu utanç verici mi? Utanılacak bir şey mi?’ diye düşünmeye başladım. Bu yüzden kilo verdim. Bir ayda 10~11kg verdim. O zaman 100 gram protein, iki su bardağı sebze ve bir öğünde bir parça meyve yedim. Böylece iki öğünü bir öğünde yedim. Bu, günde sadece 500 kalori demek.”

Ailee daha sonra programın en yoğun olduğu günlerde sert bir diyet yaptığını açıkladı. Ayrıca gün içerisinde yoğun programının üstüne egzersiz yapıyormuş. “Şarkı söylemek için çok az gücüm vardı. Çok zayıf olduğum için ses tellerinde nodüller geliştirdim” dedi.

Dr. Oh Eun-young, Ailee’yi dinlerken ciddi görünüyordu. Oh Eun-young daha sonra, “Hayatta kalmak için minimum kalori tüketiminin ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Erkekler için 1.600 ila 1.700 kalori ve kadınlar için 1.200 kaloridir. Hareketsiz yatmak, göz kırpmak, nefes almak ve Kalbinin atmaya devam etmesi için. O kadar bile yemezsen vücudunun var olan enerjisini sadece hayatta kalmak için tüketiyorsun. O zaman bu bir sağlık sorunu haline geliyor.” dedi.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

 

kaynak; allkpop

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir