8 K-Pop Grubunun Fandom İsimleri ve Arkasındaki Derin Anlamlar

Bir K-Pop grubunun isimleri kesinlikle önemlidir, ancak fandom isimleri de bir grubun kariyerinin büyük bir parçasıdır. Favori K-Pop idollerimizden çoğu hayranlarını oldukça önemsiyor, ve bu fandom isimleri öylesine seçilmiyor, her bir fandom isminin arkasında derin bir anlam var. Haydi 8 idol grubunun fandom isimlerinin arkasındaki ince sır perdesini bir aralayalım!

1. BTOB — Melody

btob

İlk sırada BTOB erkek grubumuz var. Grubun adı, Born to Beat anlamına gelen bir kısaltmadır. Grubun adı müziğe atıfta bulunduğundan BTOB’un resmi fandom adı Melody oldu. Müzik yaratmak için hem ritim hem de melodi gerektiğinden, BTOB’nin de müzik yaratmak için “Melodilerine” ihtiyacı var. Ne kadar sevimli!

2. SEVETEEN — CARAT

Listemizde sıradaki yetenekli erkek grup; SEVENTEEN. Fanlar, resmi olarak CARAT olan kendi fandom isimlerini seçtiler. SEVENTEEN’in lideri S. Coups, konserlerinden birinde “Siz bizi çok parlatıyorsunuz. Böylece sizler bizim CARAT’ımız olacaksınız.” dedi ve hayranlarının CARAT olarak adlandırılacağını söyledi.

3. OH MY GIRL — MIRACLE

OH MY GIRL kız grubunun hayranları MIRACLE olarak anılıyor. MIRACLE isminin arkasındaki basit ama sevimli sebep, üyelerden biri olan Seunghee tarafından paylaşıldı. Fandom isimlerinin sarkılarından birinde geçen “Beni sevmen bir mucize gibi ( It is like a miracle that you love me)” sözlerinden geldiğini söyledi. Ve şarkı sözlerinde olduğu gibi, OH MY GIRL’in hayranları ile tanışması bir mucize gibi.

4. SHINee — Shawol

Kıdemli erkek grubu SHINee, Dalgona’nın hayran kulübü listesine girdi. SHINee hayranlarına Shawol deniyor ve bunun nedeni oldukça havalı. Resmi fandom isimleri, erkek grubunun ilk resmi albümünün adını taşıyan SHINee World‘den esinlenildi. Shawol, SHINee’deki ilk heceden (Korece’de sha) ve Dünyadaki ilk heceden (Korece’de wol) türetilmiştir. Basit, ama inanılmaz derecede etkili!

5. Red Velvet — ReVeluv

red velvet fandom

Bu listede yer alan başka bir SM Entertainment grubu ise Red Velvet’ten başkası değil. İlk bakışta fandom isimlerinin anlamını anlamayabilirsiniz, ancak biraz daha düşünürseniz aslında çok mantıklı! ReVeluv, Re’yi “Red“den ve Ve’yi “Velvet“ten alırken, luv kelimesi sadece aşk anlamına gelir! Ancak, Korece telaffuz edildiğinde, aynı zamanda “seviye atla (level up)” gibi söyleniyor, bu da başka bir sevimli küçük bonus. 

6. DAY6 — My Day

day6 fandom

DAY6‘nın fandom isimleri My Day’de hayranlar tarafından oylandı, bu da ismi çok daha anlamlı kılıyor. May Day’in arkasındaki anlam da grubun aynı isimli şarkılarından esinlenmiştir. Şarkı, birinin gününü güzelleştirmek için enerji kaynağı olmaktan bahsediyor, bu yüzden bu, DAY6’nın fandom adı oldu. DAY6 ve My Day birbirlerinin enerjilerini yerine getirecek!

7. ITZY — MIDZY

itzy fandom

ITZY‘nin fandom adı MIDZY, özellikle Kore diline aşina olmayanlar için anlamlı görünmeyebilir. Ancak fandom ismi sadece -ZY ile biten grup ismiyle paralellik göstermekle kalmıyor, aynı zamanda kelime “güvenmek” anlamına geliyor. MIDZY’lerin ve ITZY üyelerinin birbirlerine duydukları karşılıklı güven, isimleri ile de taçlandırılmış oluyor!

8. BTS — ARMY

bts fandom

Bu liste BTS üyeleri ve ünlü ARMY’leri olmadan tamamlanmış olur mu? ASLA… “BTS” kabaca “kurşun geçirmez izciler” anlamına gelen “bangtan-sonyeondan” kısaltmasıdır. Bu onların fandom adı ARMY’ye ilham verdi. İngilizce’de “ordu” anlamına gelen “ARMY” aynı zamanda  “Adorable Representative M.C fot Youth” yani, “Gençliğin Sevimli Temsilcisi” anlamına da geliyor. Bu, hayranların ve BTS üyelerinin her zaman birbirlerinin yanında olacağına bir atıfta bulunuyor.

Siz hangi grubun fandomusunuz? Yorumlarda yazmayı unutmayııınn!

Bu içerik de ilginizi çekebilir!

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir