2022’de Sözleşme Yenilemesi Yapacak Erkek K-Pop Grupları

Yeni bir yıl başladı ve bu yeni yıl birçoğumuz için yeni heyecanları beraberinde getirdi. Ama eğer sıkı bir K-Pop dinleyici iseniz ufaktan bir stres yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Çünkü bu yeni yıl ile beraber bazı grupların da sözleşme yenileme zamanları geldi…  Özellikle fandomunda olduğunuz bir grubun sözleşme yenileme yılı tam bir stres oluyor. Bugün de sizin için bu olay ile karşı karşıya kalan bazı erkek K-pop grupları listesi hazırladık.

2015 yılında çıkış yapan gruplar, promosyonlarının yedinci yılını tamamlayacak. Yani üyeler, mevcut grup ve ajanslarıyla devam etmek isteyip istemediklerine karar verecek. K-Pop dinleyicileri arasında “yedi yıl laneti” diye bir inanç vardır. Genellikle çoğu grup 7. yılında dağıldığı veya ajanstan ayrıldıkları için böyle bir inanış vardır. Ne olursa olsun bu süreçte gruplar ve idoller için en iyisi olmasını umuyoruz. Lafı fazla uzatmadan, bu yıl sözleşmesi yenilenecek olan erkek K-pop grupları kimlermiş gelin bir göz atalım!

SEVENTEEN 

Seventeen

SEVENTEEN bu yıl sözleşmesinin yenilenmesiyle karşı karşıya kalacak. Ancak, zaten tüm üyeler PLEDIS ile yeniden sözleşme imzaladılar. Yani önümüzdeki yıllarda onlardan daha fazla çıkış görebiliriz diye umuyoruz. Seventeen’in sözleşme yenilemesi oldukça etkileyici, çünkü on üç üyenin tamamıyla yeniden sözleşme imzalamak zor olmuş olmalı!

MONSTA X

Erkek K-pop grupları

MONSTA X de resmi olarak yedinci promosyon yılına girdi. Grubun sözleşmeyi yenileyip yenilemeyeceği tam olarak bilinmiyor. Monsta X üye Shownu şu anda orduda görev alması da bu grup için önemli bir detay.

DAY6

DAY6, üye Jae gruptan ayrıldığında zaten bir üye değişikliği geçirdi. Sungjin & Young K da şu anda orduda görev yapıyor ve Dowoon’un bu yıl da askere gitmesi bekleniyor. Yani Day6 için de sözleşme yenileme konusunda bir şey söylemek zor…

N.Flying

Erkek K-Pop grupları arasında bulunan N-Flying de bu yıl sözleşmesinin yenilenmesiyle karşı karşıya. Ancak, iyi haber şu ki, hepsi geçen yıl yeniden sözleşme imzaladılar. N-Flying hayranlarının gözü aydın olsun!

UP10TION

UP10TION’da bu yıl sözleşmesini yenileyecek bir diğer erkek K-pop grubu. Üye Jinhoo şu anda orduda görev yapıyor ve Jinhyuk & Wooseok solo etkinliklere ve promosyonlara odaklanıyor.

iKON

Erkek K-Pop grupları

YG Entertainment’ın erkek grubu iKon’da bu yıl sözleşme yenileme ile karşı karşıya… iKON’un aslında on yıllık bir sözleşmesi olduğuna dair bazı söylentiler var, ancak ne kadar doğru bilmiyoruz.

2022’de sözleşmesi yenilenecek olan kız grupları yazımızı da buradan okuyabilirsiniz!

 

kaynak: allkpop

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir