2021’in İlk Yarısında Dünya Çapında Netflix’te En Popüler 10 K-Drama

2021’in henüz yarısındayız, ancak birçok K-Drama hayranı için bu yıl şimdiden çok sayıda dizi izleyerek geçti. Birçoğumuz şimdiye kadar onlarca K-Drama bitirdik ama acaba bütün dünya en çok ne izledi? Dünya genelindeki Netflix bölgelerinden alınan verilere göre, yılın ilk yarısındaki en popüler dizileri sizler için bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

10. Sweet Home

Sweet Home, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 10. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 99. TV programı oldu.

Başrollerini Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young ve Lee Do Hyun’un paylaştığı bu 2020 webtoon tabanlı kıyamet korku filmi, canavarlar insanlığa saldırmaya başladıktan sonra kendini hayatta kalmaya çalışan depresif, yetim bir öğrenciyi konu alıyor.

9. Crash Landing on You

Crash Landing on You, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 9. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 94. dizi oldu.

Hyun Bin, Son Ye Jin, Kim Jung Hyun ve Seo Ji Hye’nin başrol oynadığı bu 2019 yapımı romantik dram, şans eseri kendini Kuzey Kore’de bulan Güney Koreli bir varis üzerine odaklanıyor.

8. Love Alarm

Love Alarm, bu yıl Netflix’te en çok izlenen 8. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 88. TV şovu oldu

Başrollerini Kim So Hyun, Song Kang ve Jung Ga Ram’ın paylaştığı bu 2019 webtoon tabanlı romantik dizi, yakınlardaki biri onlara karşı romantik duygular hissettiğinde kullanıcıları bilgilendiren bir cep telefonu uygulamasını anlatıyor.

7. Run On

Run On, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 7. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 80. TV şovu oldu.

ZE:A’dan Sian, Shin Se Kyung, Girls’ Generation’dan Sooyoung ve Kang Tae Oh’un başrollerini paylaştığı bu 2020 spor romantizmi, bir film çevirmenine aşık olan eski bir sprinterin hikayesini anlatıyor.

6. Mine

Mine, bu yıl Netflix’te en çok izlenen 6. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 63. TV şovu oldu.

Başrollerini Lee Bo Young, Kim Seo Hyung, Lee Hyun Wook ve Ok Ja Yeon’un paylaştığı bu gerilim draması, evlendikleri yüksek sosyete yaşam tarzının ortasında gerçek kimliklerini bulmaya çalışan iki güçlü kadını takip ediyor.

5. Law School

Law School, bu yıl Netflix’te en çok izlenen 5. K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 59. TV programı oldu.

Başrollerini Kim Myung Min, Ryu Hye Young, Kim Bum ve Lee Jung Eun’un paylaştığı bu 2021 suç K-Draması, bir profesörün cinayet davasına karışan üst düzey bir hukuk üniversitesindeki birkaç öğrenciye odaklanıyo

4. Tale of the Nine-Tailed

Tale of the Nine-Tailed, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 4. K-Drama ve en çok izlenen 57. TV dizisi oldu.

Başrollerinde Lee Dong Wook, Jo Bo Ah ve Kim Bum’un yer aldığı bu 2020 fantastik romantizm, asırlık bir doğaüstü ajan Gumiho ile karşılaşan bir kadın televizyon yapımcısını konu alıyor.

3. The Uncanny Counter

The Uncanny Counter, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 3. K-Drama ve en çok izlenen 52. TV programı oldu

Başrollerini Jo Byung Gyu, Yoo Jun Sang, eski Gugadan üyesi Sejeong ve Yeom Hye Ran’ın paylaştığı bu 2020 webtoon tabanlı fantastik gizem, bir erişte restoranında çalışmakla ruhları takip etmeyi dengeleyen bir grup doğaüstü iblis avcısını anlatıyor.

2. Sisyphus: The Myth

Sisyphus, bu yıl Netflix’te şimdiye kadar en çok izlenen 2. K-Drama ve en çok izlenen 42. TV şovu oldu.,

Başrollerini Cho Seung Woo ve Park Shin Hye’nin paylaştığı bu 2021 bilim kurgu gerilim filmi, dünyanın sırlarını açığa çıkaran dahi bir mühendis ve onu takip eden gelecekten gelen bir kadını merkezine alıyor.

1. Vincenzo

En üst sırayı bu yıl Netflix’te en çok izlenen 1 numaralı K-Drama ve genel olarak en çok izlenen 6. dizi olan Vincenzo aldı.

Başrollerini Song Joong Ki, Jeon Yeo Been, 2PM’den Taecyeon ve Kim Yeo Jin’in paylaştığı bu 2021 kara komedisi, keskin dilli bir avukatla kötü adamlarla savaşmak için bir araya gelen bir mafya danışmanına odaklanıyor.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir