2021 Yılının En Zengin Kadın K-Pop İdolleri

K-Pop endüstrisinde, bir idolün iyi bir miktar para kazanmaya başlaması çoğunlukla biraz zaman alır. K-pop idolleri stajyerlik falan derken uzunca bir süre iyi miktarlarda paralar kazanamıyorlar. Bazı sanatçılar iyi bir gelire bazen asla ulaşamazken, diğerleri bu tür bir başarıyı bulana kadar yıllarca çalışırlar. Birazdan göreceğiniz 7 kadın K-Pop idolü şu anda sektördeki en zenginlerden bazıları olarak görülüyor. Gelin bu idoller kimlermiş bir bakalım!

7. Lisa (BLACKPINK)

Lisa - K-Pop İdolleri

Lisa, hem yaşı hem de K-Pop endüstrisinde bulunduğu süre açısından bu listedeki en genç ünlü! Güney Kore’deki ve memleketi Tayland’daki şöhreti sayesinde Lisa, BLACKPINK grubunun en zengin üyesi oldu. Ayrıca, Prada ve Adidas gibi markaları temsil etti ve böylece tanınmış bir moda ikonu haline geldi.

Lisa’nın solist olarak ilk çıkışı “LALALISA”nın başarısı, güzel idolümüzün gelirinde epey bir artışa sebep oldu. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 15 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

6. BoA

BoA, birçok kişi tarafından “K-Pop’un kraliçesi” olarak bilinir ve nedenini anlamak çok kolay! 2003 yılında kariyerinin başladığı yıldan bu yana neredeyse yarısı Japonca olmak üzere 20 adet stüdyo albümü kaydetti.

Ayrıca çok sayıda K-Drama’da ve Hollywood filmi “Make Your Move”da rol aldı. Ş2021 yılındaki net değerinin ortalama 25 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

5. Bae Suzy

Miss A’nın bir üyesi olarak kariyeri başladı Suzy’nin. Daha sonralarda ise solo müzisyen ve aktris olarak sergilediği performanslar ile büyük bir yıldız haline geldi.

“Start-Up” ve “While You Were Sleeping” gibi çok sayıda K-Drama’da rol aldı ve Reebok, Swarovski ve diğerleri gibi dünya çapındaki markalarla çalıştı. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 25 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

4. YoonA (Girls’ Generation)

YoonA, birçok kişi tarafından Girls’ Generation üyesi olarak bilinir. Ancak güzel idolümüz tartışmasız K-Drama’daki çalışmalarıyla da oldukça başarılı. Aslında, kız grubunun çıkış yaptığı yıl – 2007 – oyunculuğa başladı fakat çıkışından önce bile 200’den fazla müzik videosunda ve reklamda yer aldı.

Ayrıca YoonA, 40’dan fazla farklı markanın reklamını yapmasından ötürü “CF kraliçesi” olarak da tanınıyor. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 25 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

3. Sandara Park

Sandara ilk olarak tüm zamanların en ünlü K-Pop kız gruplarından biri olan 2NE1‘ın bir üyesi olarak tanınırken, grubun 2016’da aniden dağılmasından sonra solist olarak kendi kariyerini kurdu. Oyunculukta da oldukça iyi bir kariyer elde etti. “Cheese in the Trap” ve “Bcuz of You” gibi filmlerde başrol oynadı.

Sandara Park, Kore’de ve Filipinler’de oldukça popüler bir sanatçı. Bu popülerlik sayesinde CLIO, Etude House, Nikon ve başka büyük şirketlerle marka anlaşmaları yaptı. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 30 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

2. Lee Hyori

Fin.K.L grubunun bir üyesi olmasıyla Lee Hyori’nin K-Pop endüstrisindeki kariyeri başlamış oldu. 2006 yılında Lee Hyori, en yüksek ücretli şarkıcı konumundaydı. 

Lee Hyori, bu listede yer alan diğer birçok idol gibi gelirini müziğin yanı sıra Samsung gibi büyük markalar ile yaptığı reklam anlaşmalarıyla da elde etmiş oldu. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 40 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

1. IU

IU - K-Pop İdolleri

Ve son olarak, listenin en başında hem müzik hem kdrama sektöründe her geçen gün ününe ün katan IU yer alıyor. Başarılı idolün K-Pop sektöründe en yüksek ücretli idol olduğu söyleniyor. Başarısının bir kısmı, kendi yazdığı 50’den fazla şarkı olduğu için kendi kendini üretme yeteneklerinden geliyor.

Ayrıca “Hotel Del Luna” ve “Scarlet Heart Ryeo”da başrol oynaması oyunculuk konusundaki yeteneklerini de göz önüne serdi.  IU’nun aynı zamanda Sony, Samsung, Guess ve başka büyük şirketler ile marka anlaşmaları vardır. 2021 yılındaki net değerinin ortalama 45 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

kaynak: koreaboo

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir